W sześćdziesiątą rocznicę pierwszego wejścia na Mount Everest sopocianin Piotr Cieszewski zdobył najwyższy szczyt świata.

29 maja 1953 roku Edmund Percival Hillary (razem z Norgay'em Tenzingiem) pierwszy raz w historii zdobył Mount Everest. Niemal dokładnie w sześćdziesiątą rocznicę tego wyczynu powtórzył go sopocianin Piotr Cieszewski. Tym samym został 25. Polakiem, który wszedł na szczyt najwyższej góry na świecie.

Cieszewski do Nepalu ruszył na początku kwietnia ze swoją żoną w podróż poślubną. W ramach aklimatyzacji wchodzili na sześciotysięcznik Labouche East. Później Ewelina Cieszewska zawróciła, a Piotr ruszył dalej. 10 maja pisaliśmy, że sopocianin jest już na wysokości 5300 metrów. Pozostałe 3550 metrów pokonał w dwa tygodnie i dokładnie 23 maja o godz. 5.30 zdobył szczyt Mount Everest.

Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu Everest60lat, przed Cieszewskim i jego czternastu towarzyszom najtrudniejsze zadanie - zejście z Mount Everest.

Na szczycie zatknął flagę ze zdjęciami dwóch tysięcy internautów, którzy zgłosili się w ramach specjalnej akcji na Facebooku, a także flagi Szlachetnej Paczki i Radia Gdańsk.

Więcej o wyczynie sopocianina: Piotr Cieszewski zdobywa Mount Everest

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!