Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszewskie Centrum Medyczne z akredytacją

PF
Pleszewskie Centrum Medyczne z akredytacją Centrum Monitorowania Jakości
Pleszewskie Centrum Medyczne z akredytacją Centrum Monitorowania Jakości PF
Pleszewskie Centrum Medyczne po raz szósty z rzędu pomyślnie przeszło proces akredytacji szpitala. Nagrodę z rąk dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Jerzego Henniga odebrał prezes Tadeusz Stefaniak wraz pracownikami. Uzyskany certyfikat potwierdza m.in. najwyższą jakość świadczonych przez szpital usług

Pleszewskie Centrum Medyczne z akredytacją

Jak podkreślał prezes Tadeusz Stefaniak, akredytacja jest wynikiem trzech lat ciężkiej pracy włożonej przez pracowników Pleszewskiego Centrum Medycznego. Sukces jest tym bardziej cenny, gdyż placówka spełniła nowe, bardziej rygorystyczne wymagania akredytacyjne niż te, które obowiązywały przy akredytacji jeszcze 3 lata temu. Obecne kryteria oceny są znacznie surowsze, a uzyskana ilość punktów przez Pleszewskie Centrum Medyczne jest wyższa niż w poprzedniej edycji.

Na uroczystości nie zabrakło poprzednich dyrektorów pleszewskiej placówki: Adeli Grali - Kałużnej, która rozpoczęła proces akredytacyjny w szpitalu i Agnieszki Pachciarz, która go kontynuowała.

Obecnie taką akredytację posiada blisko 230 placówek w całym kraju.

Placówka opieki zdrowotnej, zanim podda się ocenie, musi zapoznać się z 221 standardami akredytacyjnymi zgrupowanymi w 15 działach tematycznych i przygotować się do ich spełnienia. Wizyta przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości trwa trzy dni, a jej nieodłącznym elementem jest samoocena, niezbędna w dostosowaniu dotychczasowej praktyki do wymogów standardów akredytacyjnych.

Akredytacja medyczna szpitala to system wymogów i standardów, dotyczących wyposażenia szpitala oraz organizacji jego pracy, które musi spełnić szpital, żeby uzyskać akredytację. W tym celu w Krakowie powstało Centrum Monitorowania Jakości - instytucja podległa Ministerstwu Zdrowia, która jako jedyna jest uprawniona do przeprowadzania procesów akredytacji wśród szpitali.

- Akredytacja stanowi zewnętrzną metodę zapewnienia wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych. Jej rola polega głównie na wyszukiwaniu zagadnień, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów - tłumaczy Ireneusz Praczyk z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny są postrzegane jako bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi, efektywniej zarządzane, posiadające narzędzia do ciągłego nadzoru oraz analizy procesów terapeutycznych. To szpitale udzielające świadczeń medycznych o wyższej jakości. Przyznanie certyfikatu akredytacyjnego przez Ministra Zdrowia jest dowodem zaufania w zakresie jakości udzielanych świadczeń. Nie może być niższa niż stwierdzona w trakcie oceny. Certyfikat akredytacyjny ważny jest 3 lata.

Najważniejszym beneficjentem akredytacji jest jednak pacjent.

Szerzej w następnym wydaniu "Gazety Pleszewskiej"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto