(© fot. www.montblancexpedition.pl .)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dwóch młodych ludzi z Trójmiasta, którym udało się wygrać walkę z rakiem, 10 lipca stanęło na szczycie Mont Blanc, na wysokości 4 810 m n.p.m. Tym samym dali wiarę i nadzieję innym, że można, podobnie jak przed laty Lance Armstrong, wrócić do normalnego życia - pełnego pasji i marzeń.

Swoimi wrażeniami z wyprawy, a także doświadczeniami w walce z rakiem, podzielili się wczoraj (15 lipca) podczas konferencji prasowej "Pokonać raka to jak wejść na szczyt", która odbyła się w Porcie Gdynia.

Głównymi bohaterami wyprawy Mont Blanc Expedition 2010 byli Wojciech Samp, który przeszedł operację guza pnia mózgu, a następnie guza ślinianki przyusznej oraz Piotr Topolski, który pokonał raka jądra. Towarzyszyła im autorka pomysłu Katarzyna Gulczyńska.

Z Gdyni wyruszyli 4 lipca. Po przygotowaniu odpowiedniego sprzętu i aklimatyzacji podjęli decyzję o wspinaczce na Mont Blanc. Najwyższy szczyt Europy zdobyli po 10-godzinnym marszu, w czasie którego zmagali się z własnymi słabościami.

Termin wyprawy nie był przypadkowy, bo w tym właśnie czasie trwa Tour de France, w którym uczestniczy Lance Armstrong. On również pokonał raka i pokazał, że można wrócić do życia sprzed choroby, dlatego uczestnicy poprzez swój trud pragnęli zwrócić uwagę na postać i działalność fundacji stworzonej przez tego wybitnego sportowca. Na tę okazję przygotowali specjalne podziękowanie na szczycie trzymając w rękach napisy: THANK YOU LANCE oraz POKONAJ RAKA.


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!