Polska przegrała z Kazachstanem na zakończenie turnieju [ZDJĘCIA]

Marcin Lange
Reprezentacja Polski w ostatnim meczu turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge przegrała z Kazachstanem 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) i zmagania zakończyła na drugim miejscu. Polacy zagrali jednak bardzo dobry mecz, długimi okresami byli równorzędnym rywalem dla wyżej notowanych przeciwników, a momentami wręcz dyktowali warunki gry.

O wyniku spotkania zadecydowała pierwsza tercja. Po wzajemnie wymianie ciosów, w 9 minucie wykorzystując błąd bramkarza Polaków Rafała Radziszewskiego Kazachowie objęli prowadzenie, a gola strzałem do opuszczonej przez golkipera biało – czerwonych bramki zdobył Sawicki. Podopieczni Jacka Płachty dążyli do wyrównania, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego bramkarza Kazachstanu Kudriawcewa. To, co nie udał się Polakom, powiodło się Kazachom, którzy za sprawą gola Pietrowa na 50 sekund przed końcem tercji wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej odsłonie biało – czerwoni wciąż dążyli do strzelenia bramki. Szanse ku temu mieli m.in. Damian Kapica, Krystian Dziubiński i Bartłomiej Pociecha, ale sztuka ta udała się dopiero w 32 minucie Bartoszowi Fraszko. Napastnik Nesty Toruń dość przypadkowo wpakował krążek do siatki po akcji prawym skrzydłem Krzysztofa Zapały.

Trzecia tercja upłynęła pod znakiem dominacji Polaków, którzy uporczywie starali się strzelić wyrównującą bramkę. Najbliżej powodzenia był Mateusz Bryk, który w 49 minucie uderzył w słupek, a na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu jeden z napastników reprezentacji Polski, już po wycofaniu bramkarza przez Jacka Płachtę, trafił w słupek.

We wcześniej rozegranym meczu Ukraina po dogrywce pokonała Koreę Południową 3:2.

Polska – Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Bramki: Fraszko (32) – Sawicki (9), Pietrow (20)

Polska: Radziszewski - Pociecha - Bryk; Kolusz, Zapała, Guzik - Rompkowski, Ciura - Urbanowicz, Dziubiński, Kapica - Kotlorz, Wajda; Chmielewski, Komorski, Bepierszcz - Pastryk, Jaśkiewicz; Strzyżowski, Krzemień, Fraszko

Kazachstan: Kudriawcew - Nurek, Dulniew; Burdelew, Sawienkow, Akolzin - Stiepanienko, Ibrajbiekow; Michajlis, Sagadiejew, Jewdokimow - Griebienszykow, Iwaszyn; Kaznaczejew, Pietrow, Rachmanow oraz Pisariew; Nikulin, Assetov, Sawicki.