Jeśli znasz miejsce ich pobytu, zadzwoń pod numer 997 lub 112

Jeśli znasz miejsce ich pobytu, zadzwoń pod numer 997 lub 112 (© Fot. archiwum/ mat. policyjne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wśród blisko 100 osób, których szukają prokuratury w całej Polsce, 5 jest z powiatu lęborskiego

Trzy kolejne listy gończe za osobami poszukiwanymi przez lęborską prokuraturę zostały opublikowane na stronach internetowych pomorskiej policji. Wśród nowych twarzy jest jedna kobieta. Wśród ok. stu osób poszukiwanych przez prokuratury z całego Pomorza jest pięcioro mieszkańców rejonu lęborskiego. Odpowiadają one między innymi za rozboje, kradzieże i włamania.

Mimo że listy gończe za tymi osobami wydano nawet kilka miesięcy temu - informacje na ich temat możemy przekazać dopiero teraz. - Osób poszukiwanych w naszym rejonie jest zdecydowanie więcej - mówi mł. aspirant Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji. - Publikujemy w internecie i za pośrednictwem mediów wizerunki jedynie niektórych. Każdorazowo zgodę na to musi wyrazić prokurator. Są to najczęściej osoby poszukiwane przez nas od dłuższego czasu za najpoważniejsze przestępstwa.

Policjanci mogą ujawniać jedynie treść listu gończego za daną osobą, nie mogą natomiast przekazywać dokładnych informacji na temat czynu, którego dopuścił się poszukiwany przestępca. Chyba, że zgodę na to wyrazi prokurator.
O tym, że prezentowanie wizerunków osób poszukiwanych może być skuteczną metodą, przekonaliśmy się kilkanaście dni temu. Wówczas to po publikacji w naszej gazecie portretów kilku przestępców poszukiwanych listami gończymi udało się zatrzymać Mar-ka S., lęborczanina, który przez dwa lata ukrywał się przed policjantami i prokuraturą.

Warto zaznaczyć, że za pomoc w ucieczce osobie poszukiwanej, bądź też ukrywanie jej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z drugiej jednak strony, osoby, które ujawniają miejsce pobytu przestępców nie powinny się niczego obawiać.
- Mają zagwarantowaną anonimowość - podkreśla Pańczy-szyn. - Wynika to z artykułu 280 Kodeksu postępowania karnego.
Na łamach gazety prezentujemy dzisiaj wizerunki przestępców z rejonu lęborskiego. Zdjęcia i informacje dotyczące innych osób będących w kręgu zainteresowania policji można znaleźć w dziale: "poszukiwani" na stronie internetowej www.pomorska.policja.gov.pl

- Jeśli ktokolwiek coś wie na temat osoby poszukiwanej proszony jest o kontakt - mówią pomorscy policjanci. - My sprawdzamy ze swojej strony wszystkie - nawet teoretycznie banalne informacje. Telefon na policję w Lęborku - 059 86 34 822.

Jeśli znasz miejsce ich pobytu, zadzwoń pod numer 997 lub 112


Poszukiwani

* Czajka Krzysztof, syn Stanisława i Bożeny z domu Kijek.
Urodzony 17 VII 1978 r. w Lęborku. Zamieszkały przy ul. Malczewskiego 11/4 w Lęborku. Poszukiwany m.in. za kradzieże na podstawie listu gończego wydanego 26 marca 2009 r. przez sąd w Lęborku.

* Brozdowski Krystian, syn Bogdana i Ewy z domu Bielska.
Urodzony 9 XII 1978 r. w Lęborku. Bez stałego miejsca zamieszkania. Poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego 16 marca 2009 r. przez Sąd Rejonowy w Lęborku m.in. za zniszczenia mienia.

* Zielonka Damian, syn Bronisława i Alicji z domu Wichert.
Urodzony 9 III 1988 r. w Lęborku. Zamieszkały przy ul. Malczewskiego 24/11 w Lęborku. Poszukiwany za rozboje na podstawie listu gończego wydanego przez prokuraturę w Lęborku 17 lipca 2009 r.

* Kliś Bogusław Artur, syn Tadeusza i Heleny z domu Jagusiak.
Urodzony 30 III 1978 r. Mężczyzna poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Lęborku w związku z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu.

* Baranowska Justyna, córka Jarosława i Katarzyny z domu Oszmaniec.
Urodzona 1 III 1987 r. w Lęborku. Poszukiwana na podstawie listu gończego wydanego 3 czerwca 2008 r. przez Sąd Rejonowy w Lęborku
m.in. za zmuszanie do określonego zachowania.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!