Maria Chuda i Tatiana Kotlarska reprezentować będą gminę Kuślin w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Maria Chuda i Tatiana Kotlarska reprezentować będą gminę Kuślin w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W środę, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuślinie kilkunastu śmiałków przystąpiło do eliminacji gminnych dwudziestej siódmej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Test pisało dziewiętnaście dziewcząt i chłopców, członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z Kuślina, Wąsowa, Trzcianki, Michorzewa i Głupoń. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.
Celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru i umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.
Po ocenieniu prac pisemnych w starszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Maria Chuda reprezentująca OSP w Trzciance, a w młodszej Tatiana Kotlarska, reprezentująca również OSP w Trzciance. Właśnie te dwie uczestniczki turnieju zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu. Dodajmy, że w młodszej kategorii, aby wyłonić zwycięzcę, jury musiało przeprowadzić dogrywkę, ponieważ dwie osoby otrzymały tę samą ilość punktów.
- Test nie był trudny - mówi najlepsza uczestniczka młodszej kategorii wiekowej Tatiana Kotlarska. - Niektóre jednak pytania sprawiały nam trudność. Aby się dobrze przygotować do turnieju, trzeba było poświęcić trochę czasu na przypomnienie różnych wiadomości.
Każdy z uczestników otrzymał upominek ufundowany przez wójta gminy. Organizatorem turnieju wiedzy jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, a eliminacje gminne przeprowadził Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kuślinie. Prace uczniów oceniało jury w składzie: przewodniczący Piotr Zerbe, Tadeusz Dolatowski, Stefan Piasecki i Maciej Staśkiewicz. Podczas ceremonii wręczania nagród organizatorzy dziękowali dyrektor Lidii Waśko i Urzędowi Gminy za pomoc w przygotowaniu turnieju.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!