Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Gdańska złożył zażalenie do prokuratury ws. aktu zgonu politycznego

szym
Karolina Misztal
26 września Paweł Adamowicz złożył zażalenie na postanowienie Prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia, który odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie wystawienia przez Młodzież Wszechpolską „politycznego aktu zgonu”.

Biuro prasowe Gdańska informuje, że "w związku z otrzymaniem lakonicznego uzasadnienia postanowienia o odmowie wszczęcia dochodzenia, można stwierdzić, że prokurator prowadzący postępowanie nie zadał sobie trudu wszechstronnej analizy sprawy, co zaważyło na przedwczesnej odmowie wszczęcia śledztwa."

- Prokuratura nie powinna przechodzić obojętnie obok tego typu działań, gdyż prowadzą one do brutalizacji życia politycznego w Polsce. Jeżeli prokuratura nie podejmuje żadnych działań w tego rodzaju sprawach, ich autorzy czują społeczne przyzwolenie dla swoich czynów. A w przestrzeni publicznej niedługo zacznie pojawiać się coraz więcej „politycznych wyroków śmierci . Wierzę, że prokuratura podejmie stosowne kroki i winni zostaną ukarani - mówi Paweł Adamowicz prezydent Gdańska.

Młodzież Wszechpolska wystawiła Adamowiczowi akt zgonu. Rzeczniczka prezydenta: - To forma pogróżki

Przypomnijmy, Młodzież Wszechpolska wystawiła "akty zgonu politycznego" 11 politykom. Jeden z nich dotyczył Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Narodowcom nie podobała się deklaracja prezydentów miast "o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji".

Młodzież Wszechpolska - jak przekonywał jej rzecznik Mateusz Pławski - poprzez swoją akcję chciała pokazać „sprzeciw wobec zapowiedzi przyjmowania imigrantów przez samorządowców z 11 miast, w tym z Gdańska.”

Przyczyną sprzeciwu była deklaracja, podpisana przez samorządowców. Czego dotyczyła? Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prezydenta Gdańska, tłumaczyła już wcześniej, że deklaracja, jaką 30 czerwca podpisali prezydenci 11 miast, mówi o współdziałaniu poprzez wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.

- W deklaracji słowo uchodźca pada tylko raz, i to w odniesieniu do Biura Wysokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych. Treść dokumentu dotyczy wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami i dzielenia się wiedzą, jeżeli chodzi o integrację migrantów. I to migrantów, którzy już w Polsce są - podkreślała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto