Próbna matura 2013/ 2014 z Operonem. "Lalka" Prusa tematem na próbnej maturze

Próbna matura z języka polskiego w tym roku łatwa? (© P. Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Maturę próbną z języka polskiego, przygotowaną przez Operon, pisało w tym roku 18,5 tysiąca uczniów na Pomorzu. Przyszli abiturienci po wyjściu z sali twierdzili, że egzamin był bardzo prosty. Jakie tematy pojawiły się na próbnej maturze 2013/2014 z Operonem?

Matura próbna 2014/2015 z Operonem. Egzamin z języka polskiego [TEMATY, ARKUSZE, ODPOWIEDZI]PRÓBNA MATURA 2013/2014 Z OPERONEM: JĘZYK POLSKI - POZIOM PODSTAWOWY [ARKUSZ + ODPOWIEDZI]PRÓBNA MATURA 2014 Z OPERONEM. JĘZYK POLSKI PODSTAWOWY - TEMATY


Na próbnej maturze z języka polskiego pojawił się temat dotyczący "Lalki" Bolesława Prusa i sposobu przedstawienia studentów. Drugi temat dotyczył opisu przyrody w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Przedstawiony fragment to rozmowa Telimeny, Tadeusza i Hrabiego.

Najwięcej problemów przyszłorocznym maturzystom sprawił artykuł dotyczący smartfonów. Uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na pytania zadane do tego tekstu.

Co jeszcze pojawiło się na maturze próbnej z języka polskiego? Piszcie o TEMATACH w komentarzach!Próbna matura 2014 z Operonem. "Lalka" Prusa i tekst o smartfonach. Co jeszcze na egzaminie?MATURA 2013 Terminy, porady, pytania, odpowiedzi
Zobacz MATURA 2014

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

enigma (gość)

Dzisiaj w wielu szkołach w Polsce uczniowie szkół średnich pisali próbną maturę z języka polskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że autorem tekstu do ćwiczenia "czytania ze zrozumieniem" był sowiecki agent i członek Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, major Zygmunt Bauman. Ponadto był on agentem sowieckiej Informacji Wojskowej (ps. "Semjon"), która również z wyjątkową zaciętością zwalczała Podziemie niepodległościowe.
To jakaś profanacja matury !!!

Tom19 (gość)

Profesorka mówiła dzisiaj że jest jakiś błąd w maturze z matematyki i mają poprawiać ręcznie żeby nie kserować od nowa ponad 100 egzemplarzy!!Hhaah ale jaja!

Marek2 (gość)

Hej, znalazłem pytania i odpowiedzi do próbnej matury 2014, korzystajcie póki są jeszcze dostępne! ;)

http://goo.gl/XOadhq

???? (gość)

komunistyczny oprawca Bauman na próbnej maturze to jakis żart http://www.wykop.pl/ramka/1752136/bauman-na-probnej-maturze-z-polskiego/ komunistyczny oprawca Bauman na próbnej maturze to jakis żart http://www.wykop.pl/ramka/1752136/bauman-na-probnej-maturze-z-polskiego/

ktoś (gość)

Ja uważam, że mimo wszystko matura nie była, aż taka prosta. Teks o wielozadaniowości był dość trudny i taki zakręcony. A tematy wypracowań były takie sobie, dość ciężkie i fragmenty nie były za bardzo pomocne.

oswiecimianinn (gość)

Kto mi powie jakim cudem moja szkoła pisała od 7:40 o 10:30 ? Pierwsi ludzie wychodzili juz przed 9 !!!!