Zdaniem Przemysława Salety walka z Andrzejem Gołotą będzie dobrym ukoronowaniem jego kariery. Pojedynek 45-latków będzie główną atrakcją gali bokserskiej, która odbędzie się 23 lutego w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Po raz kolejny Saleta zadeklarował, że nie czuje niechęci czy nienawiści wobec swojego najbliższego rywala.

- Traktuje tę walkę tylko jako sportowe wyzwanie, bez osobistych podtekstów. Niewątpliwie jednak jest to wymarzony przeciwnik na zakończenie kariery. Dwukrotnie miało już dojść do naszej walki, w 2000 i 2005 r. Byliśmy jednak porównywani już długo wcześniej, od początku naszych karier - powiedział pięściarz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Krakowie.

Jego zdaniem pojedynek w Ergo Arenie będzie symbolicznych podsumowaniem pierwszych 20 lat boksu zawodowego w Polsce.

Zawodnik przyjechał na konferencję z Krynicy-Zdroju, gdzie przygotowuje się walki: - Obóz rozpoczęliśmy 7 stycznia. Mam już odpowiednią wytrzymałość i siłę. Teraz będziemy pracować nad szybkości i "wytrzymałością bokserską".

Saleta: Ten pojedynek to czysty show-biznes">Saleta: Ten pojedynek to czysty show-biznesPoinformował, że sparingi podczas tego zgrupowania rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Według wcześniejszych informacji jego pierwszym sparingpartnerem będzie Izu Ugonoh, który również wystąpi na Polsat Boxing Night.

W trakcie poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami poinformowano, że w sposób niekonwencjonalny zostanie wybrany główny sponsor zawodnika. Ma być wyłoniony poprzez licytację na specjalnie utworzonej stronie internetowej.

Saleta ostatnią walkę bokserską stoczył w lutym 2006 roku. Ponad rok później poddał się operacji usunięcia nerki, którą oddał córce. Potem brał udział również m.in. w galach mieszanych sztuk walk. Pięściarz ma na koncie 43 wygrane (w tym 21 przed czasem) i siedem porażek (wszystkie przed czasem).

Na konferencji doszło do bójki Szpilki z Zimnochem. Zobacz zdjęcia!">Na konferencji doszło do bójki Szpilki z Zimnochem. Zobacz zdjęcia!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!