W Szkole Podstawowej nr 69 w Gdańsku otwarto w piątek 5 stycznia nowe przestrzenie edukacyjne dla dzieci z autyzmem. To kontynuacja działań w ramach innowacyjnego projektu, który funkcjonuje w gdańskiej placówce od początku roku szkolnego.

W piątkowej uroczystości otwarcia udział wzięli m. in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Pomorskiego Kuratorium Oświaty i Uniwersytetu Gdańskiego.

- To bardzo wyjątkowy i potrzebny projekt. Życzyłbym sobie, żeby to, co dzieje się w tej szkole, stało się normą wszędzie. Dzieci powinny mieć zapewnioną taką jakość. Aby pokazać innym gminom, że to możliwe, potrzebne są właśnie takie przykłady – mówił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. - Gratuluję prezydentowi tego miasta, bo w Gdańsku dzieje się bardzo dużo dobrego.

Specjalny blok edukacyjny powstał w miejscu dawnego mieszkania służbowego. Uczniowie z autyzmem mają tam do dyspozycji cztery sale lekcyjne, osobną szatnię, toalety.

Innowacyjna klasa została powołana przy współpracy z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.


Czytaj też: Basen na Stogach już gotowy! Otwarcie obiektu jeszcze w styczniu? [zdjęcia]


- Watro podkreślić, że jest to pierwsza tego typu klasa w Polsce. Wierzymy, że nasze doświadczenia i wysiłek posłużą w przyszłości innym do tworzenia optymalnych warunków do nauki osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - mówił dyrektor SP 69 w Gdańsku, Kamil Gajewski.

MEN przyznało projektowi status eksperymentu pedagogicznego, realizowanego pod opieką naukową Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.


Dziecko

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!