- Powodem jest opóźnienie modernizacji torowiska wzdłuż ulicy Mazurskiej w Brzeźnie.
Zmiana zakłada utworzenie trzech nowych linii oraz zmiany tras, godzin kursowania bądź numeracji czterech kolejnych. Nowa linia nr 9 poprowadzi z Przeróbki, koło Dworca Gł. i przez Wrzeszcz do pętli Abrahama. "7", kursująca tylko w godzinach szczytu, będzie jeździć z Chełmu, koło Dworca Gł. i ul. Jana z Kolna do Nowego Portu. Nowa będzie też linia nr 5, kursująca na takiej samej trasie jak dotychczas 15 (Nowy Port - Oliwa) i dodatkowo w wydłużonej relacji z Oliwy do Jelitkowa.
Sama "piętnastka" pozostanie na niezmienionej trasie, lecz będzie kursować tylko w godzinach szczytu, uzupełniając "piątkę". Tramwaje linii 11, jeżdżące dotychczas z Chełmu do pętli Abrahama, będą kursować do Oliwy. Skrócona do trasy Centrum - Abrahama zostanie trasa linii 6, na razie funkcjonującej między Centrum a Jelitkowem. Linia nr 13 zmieni numer na 3, ale jej trasa (Stogi Pasanil - Brzeźno) pozostanie niezmieniona.
Bez zmian pozostaną trasy linii 1 (Chełm - Hucisko), 2 (Centrum - Jelitkowo przez Zaspę), 4 (Zaspa - Nowy Port), 8 (Stogi Plaża - Jelitkowo), 10 (Siedlce - Nowy Port) i 12 (Siedlce - Zaspa).
Dodatkowo na linie 3, 5, 8 i 10 będą skierowane tramwaje niskopodłogowe, których kursy zostaną oznaczone w rozkładach. Od końca maja niskopodłogowe tramwaje będą zatem kursować na każdym odcinku gdańskiej sieci tramwajowej.
Korekcie ulegnie też trasa linii autobusowej 111 w kierunku Górek Zachodnich. Zamiast ul. Bajki, autobusy pojadą ul. Lenartowicza i dalej ul. Sienną. Na Przeróbce będzie obowiązywał wspólny przystanek z tramwajami, co umożliwi dogodną przesiadkę tramwaj - autobus.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?