PZU Biegu Nowych Idei w Sopocie [zdjęcia, wyniki]

Rafał Rusiecki
W sobotę w Sopocie biegacze mogli sprawdzić się na dystansie 5 km
W sobotę w Sopocie biegacze mogli sprawdzić się na dystansie 5 km T. Bołt
PZU Bieg Nowych Idei w Sopocie przyciągnął tłumy biegaczy. W niedzielnym biegu najszybszy na trasie 5 km okazał się Patryk Sowiński z Sambora Tczew. W sobotę w kurorcie rywalizowali także nordic walkerzy. Pierwszy był Michał Wojnowski z Gdańska.

W Sopocie pojawił się m.in. Yared Shegumo, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy w maratonie. Wspierany przez tytularnego sponsora imprezy Etiopczyk z polskim paszportem pobiegł treningowo. W gronie ponad 650 zawodników, amatorów i zawodowców, zajął 21 miejsce. Trasę 5 km pokonał w czasie 20 minut i 51 sekund.

Najszybszy w sobotę okazał się reprezentant Sambora Tczew - Patryk Sowiński. 19-latek potrzebował 17 minut i 36 sekund, aby minąć linię mety. Drugi był Damian Gałkowski (AZS AWFiS Gdańsk) z czasem 17.44, a trzeci Kamil Wołoszyk (Olimpijczyk Skorzewo) - 17.51.

Wśród kobiet najszybsza była Monika Czapiewska (Olimpijczyk Skorzewo), która z czasem 20.08 została sklasyfikowana na 12. miejscu.