Rajd Ikarusa 2013: Z pasji do kultowego autobusu Rajd Ikarusa 2013: Z pasji do kultowego autobusu

Pamiętacie Ikarusy? Te kultowe autobusy nie jeżdżą po Gdańsku od ... (© zizin)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pamiętacie Ikarusy? Te kultowe autobusy nie jeżdżą po Gdańsku od 2009 roku, ale jest grupka pasjonatów, którzy chcą podtrzymać pamięć o kultowym pojeździe.

Autobusy marki Ikarus królowały w gdańskiej komunikacji od wielu lat. W 2009 roku postanowiono je wycofać i od tego czasu po Gdańsku kursują już tylko Mercedesy, MAN-y, MAZ-y, Neoplany i Solarisy.

Rajd Ikarusa 14-15 września


Podróżujący cieszą się z pewnością z komfortu w nowoczesnych autobusach, ale wiele osób wspomina Ikarusy z sentymentem. To właśnie tacy pasjonaci postanowili organizować Rajd Ikarusa.

- 14-15 września 2013 r. planujemy przeprowadzić kolejną, piątą już, edycję naszego wydarzenia. Podobnie jak w każdej odsłonie trasa przejazdu prowadzić będzie przez miejsca w Trójmieście związane z komunikacją miejską, np. zlikwidowanymi liniami autobusami, fragmentami nieużywanych torowisk tramwajowych czy też ważnymi punktami dla współczesnego transportu zbiorowego - tłumaczą organizatorzy Rajdu Ikarusa.

Start we Wrzeszczu


W rajdzie wystartują nie tylko Ikarusy, ale także inne nowoczesne i zabytkowe pojazdy. Ponadto impreza ma charakter nocnej nawigacji, dlatego też rozpocznie się o godz. 20.30 i potrwa do wczesnych godzin rannych. Trasa liczyła będzie ok. 100 kilometrów.

Rozpoczęcie Rajdu Ikarusa 2013 w sobotę, 14 września, o godz. 20.30 na boisku Szkoły Podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego przy ul. Obywatelskiej 1. Pierwsze pojazdy ruszą ok. 21.40, do tego czasu spokojnie można oglądać wszystkie modele na boisku. Rajd powinien skończyć się ok. godz. 2-3, a na godz. 4-5 zaplanowano ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji Rajdu Ikarusa:Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!