Rekord w Ergo Arenie, ale Trefl znów przegrał

Maciej Czarniak
10152 kibiców - od wczoraj jest to nowy rekord widowni w Ergo ...
10152 kibiców - od wczoraj jest to nowy rekord widowni w Ergo ... Maciej Czarniak
10152 kibiców, od wczoraj jest to nowy rekord widowni w Ergo Arenie. Inny rekord śrubowano na boisku - w pojedynkach z sopocianami Asseco prowadzi już 9:0.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Trafiali Mallet, Koszarek i Dylewicz i Trefl odjechał Asseco na 8 punktów (17:9). Na pomoc gdynianom przyszedł jednak Łukasz Seweryn. Tak jak zapowiadaliśmy, okazał się on jokerem w talii Andrzeja Adamka. Obrońca Prokomu na boisko wyszedł w pierwszej piątce i od razu pozakażał się ze świetnej strony. Tylko w pierwszej kwarcie dwa razy trafił za trzy punkty, a w całym meczu miał cztery "trójki" i 14 punktów. Do końca kwarty prowadzenie utrzymał jednak Trefl (21:18). Drugą kwartę atomowo zaczęli Mistrzowie Polski. Kolejne "trójki" dały im 7 punktów przewagi. Do końca kwarty ostatecznie udało się dowieźć 6 "oczek" przewagi. Trefl pierwszą połowę przypłacił natomiast stratą Johna Turka, który nie radził sobie z wysokimi graczami Asseco i popełnił 5 przewinień.

Trzecia kwarta zaczęła się od ostrego strzelania za trzy punkty. Po dwa razy trafili Michael Kuebler i Przemysław Frasunkiewicz, zwiększając przewagę Prokomu do 16 punktów. Ratować sytuację próbował Adam Waczyński, ale gdynianie dalej trafiali i do końca kwarty utrzymali 14 punktów przewagi. Zagrzewani przez niemal 10 tysięcy gardeł sopocianie nie rezygnowali jednak. Co prawda nie niwelowali straty, ale nie pozwalali także na powiększenie jej, a kiedy wyczuli swój moment zaatakowali. Najpierw za trzy trafił Waczyński, a potem niesportowo faulował Motiejunas. Asseco zaczęło się gubić i tracić piłki a z kontr trafili Dylewicz i Wiśniewski, a wynik na tablicy brzmiał 75:73. Sopocianie taktycznie sfaulowali Blassingame'a, który ku uciesze kikuset osobowej grupie sympatyków z Gdyni przypieczętował wygraną 77:73.

Trefl Sopot 73:77 Asseco Prokom Gdynia
(21:18, 10:19, 18:26, 24:14)

Trefl Sopot: Waczyński 17 (4), Koszarek 13 (1), Dylewicz 12 (1), Mallett 12 (1), Stefański 10, Turek 7, Wiśniewski 2, Cummings 0, Kuzminskas, Małgorzaciak, Stalicki, Fraś

Asseco Prokom: Motiejunas 23 (2), Seweryn 14 (4), Blassingame 13 (1), Kuebler 9 (3), Frasunkiewicz 6 (2), Hrycaniuk 4, Day 3 (1), Witka 3 (1), Ponitka 2, Łapeta 0, Szczotka 0