Znamy już terminy rekrutacji na uczelniach wyższych. Choć do rejestracji kandydatów zostało jeszcze sporo czasu, już dziś warto zapamiętać te daty.

Uniwersytet Gdański informuje, że strona internetowa irk.ug.edu.pl, na której kandydat na studia będzie dokonywał rejestracji, zostanie uruchomiona 20 czerwca. Zakończenie rejestracji zależne jest od kierunku. Dla przykładu ci, którzy wybiorą biologię, mogą rejestrować się do 10 lipca (12 lipca zostanie ogłoszona lista kandydatów). Z kolei na rosjoznawstwie rejestracja zakończy się 27 lipca (a lista kandydatów ogłoszona zostanie 31 lipca).

Jak nabór wygląda na Politechnice Gdańskiej? Tu rekrutacja na studia rozpocznie się 11 maja w przypadku studiów stacjonarnych oraz 7 lipca w przypadku studiów niestacjonarnych. W obu przypadkach wyniki zostaną ogłoszone do końca lipca 2017 r.

Gdański Uniwersytet Medyczny możliwość rejestracji na studia uruchomi 8 maja, a Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu - 1 czerwca. Dla przykładu nabór na wychowanie fizyczne oraz turystykę i rekreację kończy się 2 lipca, a na fizjoterapię - 3 lipca. Sprawdziliśmy też uczelnie artystyczne - na Akademii Sztuk Pięknych pierwsze egzaminy sprawdzające umiejętności przyszłych studentów rozpoczną się 19 czerwca. Akademia Muzyczna będzie rekrutować kandydatów w dniach 19-25 czerwca.

Do rekrutacji szykują się też uczelnie w Gdyni. I tak elektroniczna rekrutacja kandydatów chcących studiować na Akademii Morskiej rozpocznie się już 2 maja. Jeszcze mniej czasu zostało tym, którzy chcą kandydować na studia wojskowe prowadzone na Akademii Marynarki Wojennej. D0 31 marca należy wypełnić elektroniczne podanie i dostarczyć komplet dokumentów.

Nauka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!