(© archiwum nm)

Pomorskie uczelnie rozpoczynają nabór. Najwięcej czasu mają kandydaci, którzy chcą iść na Akademię Pomorską - tam start jest 26 czerwca

Politechnika Gdańska właśnie rozpoczęła rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Do wyboru maturzystów jest dziewięć wydziałów, a na nich m. in. dwa nowe kierunki studiów.

- Kandydaci mogą rejestrować się w systemie „eRekrutacja”. Czas mija 6 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura, w przypadku którego nabór kończy się 1 czerwca - informują pracownicy biura prasowego Politechniki Gdańskiej. Tłumaczą przy tym, że po założeniu konta i zalogowaniu się w systemie każdy absolwent szkoły średniej może wskazać dowolną liczbę kierunków, które go interesują. Co ważne, opłatę rekrutacyjną płaci się tylko raz. Ale trzeba pamiętać, by uszeregować wybrane kierunki w odpowiedniej kolejności - od tego, który chce się studiować najbardziej, do tego, który traktuje się wyłącznie jako rezerwowy.

Największa pomorska uczelnia techniczna od października uruchomi dwa nowe kierunki. - Wydziały Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Zarządzania i Ekonomii zapraszają na inżynierię danych. Ten międzywydziałowy kierunek studiów adresowany jest do osób chcących połączyć nauki techniczne z naukami ekonomicznymi, matematyką, statystyką oraz elementami nauk społecznych - tłumaczy Ewa Lach z PG. - Maturzyści mogą też starać się o przyjęcie na korozję - nowy kierunek proponowany przez Wydział Chemiczny. Podczas studiów młodzi ludzie zapoznają się z najnowocześniejszymi technikami ochrony przed korozją oraz metodami jej badania.

Rekrutację tydzień temu rozpoczął także Gdański Uniwersytet Medyczny. Tam również obowiązuje rejestracja elektroniczna, która zaczyna się od założenia konta i dodania zdjęcia kandydata. Potem należy wybrać kierunek studiów i wnieść opłatę rejestracyjną.

Na GUM-edzie terminy kolejnych etapów naboru są różne na różnych kierunkach, dlatego trzeba uważnie śledzić stronę internetową uczelni.

- W roku akademickim 2017/2018 uczelnia planuje uruchomienie nowego kierunku na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, który łączyłby elementy farmacji klinicznej i kosmetologicznej - informuje Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy.

Z kolei Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku uruchamia rekrutację za ponad dwa tygodnie, 1 czerwca. Także w czerwcu będzie się można elektronicznie zapisywać na Uniwersytet Gdański, Akademię Muzyczną i Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku czy gdyńską Akademię Marynarki Wojennej. Spieszyć muszą się ci, którzy myślą o Akademii Morskiej w Gdyni - tam rejestracja trwa już od dwóch tygodni.

Najwięcej czasu maja ci, którzy wybierają się na Akademię Pomorską w Słupsku. Tam nabór zacznie się 26 czerwca.

Rekrutacja na studia. Kiedy złożyć papiery na wymarzony kierunek?

https://x-news.pl

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!