Rusza tramwają nowe miejskie linie tramwaju wodnego. Przystanki już czekają Rusza tramwają nowe miejskie linie tramwaju wodnego. Przystanki już czekają

(© Michal Szymajda)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już od wtorku 5 czerwca aż do 30 września będziemy mogli skorzystać z dwóch linii tramwaju wodnego. Dzięki programowi ożywienia dróg wodnych w Gdańsku powstały zupełnie nowe przystanki na trasach.

Kibice śpiom, gdzie chcom!


Tramwaje wodne Zarządu Transportu Miejskiego będą kursowac na dwóch trasach: F 5 Żabi Kruk – Westerplatte i F 6 Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa.

Wydaje się, że może być to znakomita atrakcja turystyczna w czasie sezonu letniego, nie tylko dla kibiców, którzy zjawią się podczas Euro 2012. Niestety, pojemność statków jest dość ograniczona. Na dwie jednostki Sonica i Sonica I obsługujące linie F5 i F6 może wejść 40 osób i 5 rowerów.

Statki są na tyle niskie, aby bez problemu przepłynąc pod mostami na Starej Motławie.

- Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie w przypadku złej pogody - mówi Jerzy Dobaczewski, dyrektor ZTM Gdańsk.

Statki zatrzymają się przy następujących przystankach

Linia F5: Żabi Kruk – Westerplatte

Przystanki: Żabi Kruk – Zielony Most – Targ Rybny- Wiosny Ludów – Nabrzeże Zbożowe – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska

Linia F6: Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa

Przystanki: Targ Rybny – Wiosny Ludów – Sienna Grobla II – Tamka – Stogi – Narodowe Centrum Żeglarstwa.

Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie na statku. Bilet będzie ważny na jeden przejazd od przystanku, na którym pasażer wsiadł, do przystanku końcowego. Normalny kosztuje 10 złotych, ulgowy 5 złotych. Za bilet na przewóz roweru zapłacimy 5 złotych.

Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich wypływających z Gdańska tramwajów wodnych znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!