(© Przemek Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ojcowie dzieci, które przyszły na świat w ubiegłym roku, będą mogli upamiętnić to wydarzenie sadząc drzewo w tzw. Gaju Ojców. Akcja odbędzie się w sobotę i niedzielę 20-21 czerwca.

Urząd Miejski w Gdańsku zaprojektował pięć Gajów Ojców. W każdym z nich w ten weekend zasadzone zostanie jedno drzewo. Ustalono, że będą to rzadko spotykane na terenach gdańskiej zieleni miejskiej platany klonolistne.

Sadzenie drzew będzie miało charakter uroczysty. Ojcowie będą mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej i – indywidualnie lub grupowo – sfotografować się przy drzewku oraz tablicy objaśniającej ideę akcji. Ponadto, rodzic uzyska pamiątkowy certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu.

Projekt Gaju Ojców został uruchomiony w 2012 r. Tym razem pozwoli on uhonorować 4650 dzieci, w tym 2284 dziewczynki i 2366 chłopców, które w minionym roku przyszły na świat w Gdańsku. Najczęściej otrzymywały one na imię Zuzanna i Jan.

Partnerami przedsięwzięcia jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Forum oraz Towarzystwo Przyjaciół Gdańska.

- Sadzenie drzew związane jest z nadchodzącym Dniem Ojca, dlatego staraliśmy się, aby to miało ono sympatyczną, rodzinną oprawę - mówi Piotr Mazurek, szef TPG. - Na przygotowanym przez nas festynie będzie można posłuchać dobrej muzyki, spotkać się z rekonstruktorami odtwarzającymi wojsko amerykańskie z operacji Pustynna Burza, będą też quizy i konkursy dla dzieci.


Harmonogram:
Sobota, 20 czerwca, godz. 12.00-13.00, zieleniec przy ul. 3 Maja, przy budynku N4 i skrzyżowaniu Błędnik; godz. 14.00-16.00 zieleniec przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Augustowskiej w Gdańsku Południe, gdzie przewidziano dodatkowe atrakcje.


Niedziela, 21 czerwca, godz. 11.30 - 12.00, zieleniec przy Stawie Młyńskim w Oliwie, ul. Stary Rynek Oliwski; godz. 12.30–13.00, zieleniec przy Potoku Oliwskim na Żabiance w rejonie ul. Pomorskiej 82; godz. 14.00 – 16.00, Park Nadmorski im. Reagana, wejście D od ulicy Jagiellońskiej, gdzie zaplanowano festyn.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Ekologia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!