(© Przemek Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Czy system przeciwpożarowy jest w 100-procentach sprawny? Czy strażacy wydadzą zgodę na użytkowanie stadionu PGE Areny Gdańsk? To chyba najważniejsze dziś pytania, zadawane sobie w Biurze Inwestycji Euro 2012 Gdańsk, w siedzibie generalnego wykonawcy inwestycji i w gdańskim magistracie. Odpowiedź strażaków poznamy najpóźniej 18 lipca.

- Wszystko ponownie musi zostać dokładnie sprawdzone. W takich sytuacjach nie można sobie pozwolić na uchybienia i nieprawidłowości - mówi kapitan Tomasz Czyż, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Straż pożarna nie pozwala na użytkowanie PGE Areny Gdańsk

Poprzednia kontrola skończyła się źle dla wykonawców. Strażacy znaleźli ponad 80 nieprawidłowości w działaniu systemu przeciwpożarowego. Dziś BIEG i Hydrobudowa zapewniają, że większość z nich została usunięta. Czy na tyle, by w lipcu przeprowadzić inaugurację piłkarskich rozgrywek Ekstraklasy?

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

koniu (gość)

witam ja myślę że są tu jakieś wałki kręcone ktoś tu na tym nieźle zarabia skoro miasto gdańsk za każdy dzień zwłoki bierze podobno 200.000 pln z tego lechia 10,000 lub 20,000 dziennie to coś tu jest nie halobo to jest nie możliwe robiąc wszystko według planu hydranty itp.i nie jest w porządku to o co tu może biegać jak nie o walutę