Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci w Gdańsku zaczną rok akademicki na UG w nowym budynku neofilologii [ZDJĘCIA]

Monika Jankowska
Budynek neofilologii i administracji centralnej to nowe inwestycje UG. Są częścią uczelnianego kampusu w Oliwie
Budynek neofilologii i administracji centralnej to nowe inwestycje UG. Są częścią uczelnianego kampusu w Oliwie Przemek Świderski
Na Uniwersytecie Gdańskim inauguracja roku akademickiego połączona z otwarciem dwóch nowych budynków uczelni. W nowym budynku neofilologii UG naukę rozpoczyna 3200 studentów trzynastu kierunków - m.in. amerykanistyki, filologii angielskiej, germańskiej, romańskiej, iberystyki czy zarządzania instytucjami artystycznymi.

Powierzchnia budynku neofilologii to niemal 16 tys. m kw.

- W budynku znajduje się sala teatralna na 408 miejsc, 59 sal dydaktycznych wyposażonych m.in. w tablice interaktywne i rzutniki multimedialne, 124 gabinety dla pracowników naukowych oraz 5 pokoi dla pracowników dziekanatu - wylicza dr Anna Malcer-Zakrzacka odpowiedzialna za promocję Wydziału Filologicznego.

W tzw. humance, czyli budynku Wydziału Filologicznego zbudowanego w latach 70., studiować będą studenci ośmiu kierunków: filologii polskiej, kulturoznawstwa, etnofilologii kaszubskiej, filologii klasycznej, wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej, wiedzy o teatrze, teatrologii i sinologii. Zajęcia studentów logopedii będą odbywać się w budynku Parlamentu Studentów.

Z kolei w budynku administracji centralnej znajduje się ogólnouczelniane archiwum, ośrodek informatyczny UG, kwestura, pomieszczenia dla zespołu rektorskiego, kanclerskiego i innych działów merytorycznych administracji, sale szkoleniowe i konferencyjne, a także sala posiedzeń Senatu UG wyposażona w nowoczesny sprzęt do głosowania.

A to jeszcze nie koniec.
- Najpóźniej za sześć tygodni do użytku oddany ma być nowy budynek Instytutu Biotechnologii - zapowiedział prof. Bernard Lammek, rektor uczelni.

Plany dotyczą też rozszerzenia oferty nauczania.
- Chcielibyśmy wprowadzić naukę nowych języków: arabskiego, tureckiego, nowogreckiego, koreańskiego, japońskiego, portugalskiego. To oznacza, że będziemy nauczać najważniejszych języków europejskich i azjatyckich - mówi dziekan Wydziału Filologicznego, prof. Andrzej Ceynowa.

Władze UG zapowiedziały też, że w tym roku akademickim naukę na pierwszym roku studiów rozpocznie ponad 10 tys. studentów, z czego ponad 8,5 tys. na studiach stacjonarnych. Ponieważ trwa rekrutacja na niektóre kierunki studiów, liczba ta może jeszcze się zmienić.

- Mamy o 1500 kandydatów więcej niż w roku ubiegłym - poinformował prorektor ds. studenckich, prof. Józef Arno Włodarski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto