Lotos Trefl Gdańsk zmiażdżył PGE Skrę Bełchatów w Ergo Arenie! [ZDJĘCIA]

ŁŻ
To był kolejny fantastyczny występ Lotosu Trefla w PlusLidze. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego rozbili PGE Skrę Bełchatów w Ergo Arenie 3:0!

Takiego początku meczu w Ergo Arenie chyba mało kto się spodziewał. Gdańszczanie od pierwszej piłki grali bardzo odważnie. Świetnie prezentował się zwłaszcza Sebastian Schwarz. Niemiecki przyjmujący był nie tylko skuteczny w ataku, ale też mocno utrudniał życie Mariuszowi Wlazłemu, którego kilka razy "złapał" blokiem. Nasza drużyna była bardzo skoncentrowana do samego końca i rozbiła utytułowanego rywala w tej partii do 17!

Trener Andrea Anastasi cały czas powtarzał swoim siatkarzom, by nie tracili koncentracji. A ci nadal grali jak z nut. Co prawda tym razem pierwsza część seta była bardziej zacięta, ale już w drugiej nasza drużyna znowu przycisnęła rywala i odskoczyła na 3-4 punkty. W ataku kompletnie nie radził sobie Wlazły, a i pozostali koledzy z PGE Skry dostosowali się do poziomu swojego lidera. A w szeregach gdańszczan nadal świetnie prezentował się właściwie cały zespół. Wyróżnienie pojedynczego zawodnika byłoby krzywdzące dla pozostałych. Tym razem Lotos Trefl pokonał gości do 20.

Ale gdańszczanie wcale nie mieli dosyć. Wręcz przeciwnie - jeszcze bardziej się rozochocili. W trzecim secie wbili rywalowi gwóźdź do trumny. Świetną robotę wykonał zwłaszcza Mateusz Mika na zagrywce. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego odskoczyli bełchatowianom w pewnym momencie na dziewięć punktów i mogli swobodnie kontrolować do końca seta to, co dzieje się na parkiecie. Goście co prawda kilka razy pogrozili naszej drużynie palcem, ale na szczęście w porę reagował trener Andrea Anastasi.

To był kapitalny mecz w wykonaniu Lotosu Trefla, który pozwolił zbliżyć się do PGE Skry w tabeli na zaledwie dwa punkty. Ponadto, po tym zwycięstwie gdańszczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi.

Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, xx:xx)

Lotos Trefl: Falaschi, Grzyb, Gawryszewski, Schwarz, Mika, Troy, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz

PGE Skra: Uriarte, Lisinac, Wrona, Marechal, Conte, Wlazły, Piechocki (libero) oraz Gromadowski, Rodriguez, Kłos, Janusz