T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań 2:1 Lechia Gdańsk

Redakcja MM
Redakcja MM
Tydzień temu Lechia znów nie wygrała na PGE Arenie. Jeśli ...
Tydzień temu Lechia znów nie wygrała na PGE Arenie. Jeśli ... Michał Parzuchowski
Tydzień temu Lechia znów nie wygrała na PGE Arenie. Jeśli gdańszczanie nie wygrają w Poznaniu, klub stanie na krawędzi bardzo głębokiego urwiska.

Po 24 kolejkach sytuacja Lechii w tabeli jest dramatyczna. Gdańszczanie zajmują czternaste miejsce mając jedynie 2 punkty przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej drużyną ŁKS-u Łódź. Lech jest szósty i punktów także potrzebuje, ale do tego żeby awansować do europejskich pucharów. W dodatku gra u siebie i na pewno będzie faworytem meczu. Swojego miejsca Lechiia na pewno nie straci, bo wczoraj Wisła zagrała dla niej, i wygrała z łodzianami 3:2, pojawia się więc świetna okazja odskoczenia od strefy spadkowej na pięć punktów.

- Sytuacja jest dla nas trudna, ale jest jeszcze pięć meczów i każdym musimy walczyć o punkty. Na pewno na Lechu podejmiemy walkę, a wynik jest kwestią otwartą - uważa trener Paweł Janas. - Najważniejsze dla nas to zdobywanie punktów w każdym spotkaniu. Niezależnie z kim będziemy grali. Tak będzie też w Poznaniu - dodaje Janas.

Szczególny będzie to mecz przede wszystkim dla Jakuba Wilka, który w Lechii gra w ramach wypożyczenia właśnie z Lecha Poznań.

- Na pewno w jakimś stopniu ten mecz będzie dla mnie wyjątkowy. Przez całą karierę grałem dotychczas w Lechu, teraz wracam na stadion przy Bułgarskiej z Lechią. Nigdy jeszcze przeciwko Lechowi nie grałem, więc będzie to nowe doświadczenie - mówi Wilk. - Musimy zagrać dobry mecz, jestem tu optymistą. Na takim stadionie, przy takiej publiczności zawsze dobrze się gra.

Lech Poznań

Lechia Gdańsk

2:1

Bramki: Ubiparip
Żółte kartki:

Bramki:Injac (sam. 64')

90+4' Koniec meczu
90+3'
Boisko opuszcza Ubiparip, w jego miejsce wchodzi Drygas
90+2'
Boisko opuszcza Rudniew, w jego miejsce wchodzi Djurdjević
90'
Pawłowski broni sam na sam
88'
Boisko opuszcza Bajić, w jego miejsce wchodzi Dawidowski
86' GOOOOOOL! Możdżeń przejmuje złe wybicie Wilka i strzela nie do obrony
84'
Ręka Traore
82'
Madera świetnie zatrzymuje Lecha
81'
Bajić mocno strzela, ale Burić łapie piłkę
80'
Traore w mur z rzutu wolnego
74'
Boisko opuszcza Kosecki, w jego miejsce wchodzi Lukjanovs
70'
Boisko opuszcza Tonew, w jego miejsce wchodzi Drewniak
69'
Traore na spalonym
66'
Kikut ograł obronę Lechii, ale uderzył niecelnie
64' GOOOOOOOL! Kamiński naciskany przez Maderę podaje w stronę bramki, piłka odbija się od
Injacia i wpadła do bramki
58'
Traore z dystansu ale bardzo źle
57'
Kosecki traci piłkę pod polem karnym Lecha
56'
Za Hajrapetjana Machaj.
53'
Tonew w pole karne do Rudniewa, ale ten nie dosięga piłki
52'
Strzał Ubiparipa łapie Pawłowski
51'
Madera faulowany we własnym polu karnym
46'
Gramy!

45'
Koniec pierwszej połowy
43' GOOOOOL! Ubiparip dostaje piłkę tuż za polem karnym i strzela w długi róg. Lechia traci gola do szatni.
37' Kosecki prosto w Burica
37'
Tym razem Lechię ratują obrońcy wybijając piłkę z linii bramkowej
35'
Rudniew znowu pudłuje z kilku metrów
32'
Traore zdołał dośrodkować ale do nie było tam żadnego gracza Lechii
28'
IDEALNA okazja Lecha, ale Rudniew fatalnie pudłuje z kilku metrów
28'
I znów Injać ale tym razem niecelnie
26'
Kolejna świetna interwencja Pawłowskiego. Strzał Injaća leciał prosto w okienko
25'
Rzut rożny dla Lecha
24'
Pawłowski broni strzał Tonewa zza pola karnego
21'
Kikut w pole karne do Rudniewa, ale interwencja Surmy sprawia, że strzał wędruje koło słupka