Murator Expo to organizator targów mieszkaniowych z najmniejszym na rynku trójmiejskim stażem

Murator Expo to organizator targów mieszkaniowych z najmniejszym na rynku trójmiejskim stażem (© Karolina Misztal)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę i w niedzielę ponad 100 wystawców w hali ERGO ARENA zaprezentuje oferty pomorskiego rynku nieruchomości. To już ostatnia w tym roku okazja, by skorzystać z rabatów i promocji, jakie deweloperzy oferują tylko na targach

Październik to na rynku nieruchomości miesiąc specyficzny: jeszcze można skorzystać z korzystniejszych opcji, przed zmianami, jakie zajdą w kolejnym roku. Taki schemat działania można obserwować od kilku lat: 1 stycznia przynosił z reguły zmiany na gorsze. Jak będzie teraz? Nie inaczej: od 1 stycznia 2016 roku wzrasta wymagany poziom wkładu własnego przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny (z 10 do 15 proc.). Ci, którym zmniejsza to szanse na możliwość kupienia mieszkania - mają prawie 2,5 miesiąca na załatwienie sprawy jeszcze w obecnym roku.

Po korzystnych zmianach w programie MdM zwiększyło się zainteresowanie tanimi, niewielkimi mieszkaniami, jakie zazwyczaj wybierają beneficjenci tego programu. Jednak nie tylko ich zainteresują zapewne ostatnie w tym roku targi mieszkaniowe. W tym przypadku sprawdza się brytyjska zasada: “ Last, but not least”, czyli ostatnie, ale nie najgorsze. W tym przypadku będą to targi najbardziej okazałe z całej jesiennej edycji.

W hali ERGO ARENA zobaczymy w najbliższy weekend stoiska ponad 100 wystawców oraz 20 niezależnych firm eksperckich, służących pomocą w podjęciu właściwej decyzji o zakupie nowego lokum (z dziedziny m.in.: prawa, finansów czy podatków). Zwiedzających interesują przede wszystkim stoiska deweloperów: wielu z nich oferuje na targach atrakcyjne rabaty.

Targom towarzyszyć będzie Centrum Rynku Wtórnego organizowane przez Pomorskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości.
Stowarzyszenie Architektów Polskich przygotowało dla zwiedzających spotkania, poświęcone ocenie rynkowego zakupu mieszkania. Będzie też panel poświęcony programowi MdM.

Hala ERGO ARENA 17 i 18 października, sobota i niedziela, targi są czynne od godz. 10 do 17
Bilety: sprzedawane są w internecie i w kasach targowych. Podajemy obie ceny (internet/kasy)
Bilet normalny jednokrotnego wstępu - 8 zł/10 zł
Bilet rodzinny jednokrotnego wstępu (dwie osoby dorosłe + dziecko) - 15 zł/18 zł.

Targowe premiery to zawsze największe atrakcje


W tym roku nie brakowało deweloperskich premier. Na targach też będą nowe inwestycje.
Firma INPRO - przedstawi dwie premiery: Osiedle Azymut w Gdyni i Harmonię Oliwską w Gdańsku Oliwie. EURO STYL zaprezentuje Bramę Żuław w Pruszczu Gdańskim i Nowe Morskie w Pogórzu k. Gdyni. CITY HOUSE pokaże inwestycję o nazwie OSIEDLOWA a spółka 4INVEST - i inwestycję w sercu Gdańska - Kamienice Dzwonnika.

Organizatorzy targów zapraszają na cykl spotkań „Mieszkanie dla młodych” - szansa na pieniądze od państwa - jak i kiedy
O dopłatę do kredytu MdM mogą ubiegać się kupujący nie tylko nowe, ale też używane mieszkania, nabywcy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, wkładu budowlanego do spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki nowelizacji do kredytu razem z uczestnikiem MdM mogą przystąpić inne, w tym niespokrewnione osoby.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!