Trefl Gdańsk znowu zwycięski na wyjeździe

Rafał Rusiecki
Cerrad Czarni - Trefl
Cerrad Czarni - Trefl Tadeusz Klocek
Siatkarze gdańskiego Trefla pokonali w niedzielę 3:1 Cerrad Czarnych w Radomiu. MVP spotkania wybrany został rozgrywający TJ Sanders.

Gdańszczanie nie imponowali niczym szczególnym w obronie, a mimo to zdołali szybko wygrać dwa pierwsze sety w Radomiu. Po krótkiej przerwie stracili jednak koncentrację i w kolejnych odsłonach musieli się bardziej wykazać. Szczególnie, że trzecią partię zawalili, przegrywając ją do 16.

- Wiemy, że Gdańsk jest silnym zespołem z wieloma wartościowymi zawodnikami. Jeśli w Treflu nie zagra Mateusz Mika, na pewno będziemy chcieli wykorzystać jego brak w składzie - mówił przed konfrontacją Robert Prygiel, trener Czarnych Radom.

Tyle tylko, że kapitana gdańszczan dobrze zastępuje Wojciech Ferens. W rodzinnym Radomiu Ferens dał się ponieść emocjom, bo podbijał tylko co czwartą piłkę. W niektórych momentach trener Andrea Anastasi musiał więc wołać z ławki rezerwowych, wracającego do zdrowia po kontuzji łydki, Mateusza Mikę. Najpierw wchodził zadaniowo, aby wykonać zagrywkę, a czwartego seta rozpoczął już od początku na boisku.

W Radomiu dobre zawody rozegrał za to Daniel McDonnell. Amerykański środkowy blokował rywali aż sześć razy, a mecz zakończył z dorobkiem 12 punktów, co w jego przypadku jest najlepszym wynikiem na polskich parkietach.

Gdańskie „Lwy” nie ustrzegły się nerwowej końcówki, ale najważniejsze, że udało się im wygrać za trzy punkty. Spora w tym zasługa rozgrywającego Tylera Sandersa, który otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Trefl wywalczył więc dziesiąte zwycięstwo w sezonie i utrzymał się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi.

Cerrad Czarni Radom - Trefl Gdańsk 1:3 (18:25, 22:25, 25:16, 23:25)

Cerrad Czarni: Droszyński 1, Teriomenko 8, Żaliński 12, Ziobrowski 19, Huber 5, Fornal 15, Watten (libero) oraz Rybycki, Dorgopołow

Trefl: Sanders, Nowakowski 9, Ferens 7, Schulz 12, McDonnell 14, Szalpuk 14, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Niemiec, Mika 2, Kozłowski.