(© fot. Tomasz Bołt)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W niedzielę, 21 maja na Górze Gradowej, a w środę w parku w Gdańsku Brzeźnie będzie można wziąć udział w grach parkowych.

Gry parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno-sportowe w poszczególnych dzielnicach Trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie terenów zielonych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Najbliższe zawody odbędą się w niedzielę, 21 maja, u podnóża i na szczycie Góry Gradowej w Gdańsku. Start od godz. 9.30.

- Każdy uczestnik otrzyma na starcie mapę terenu, na której kółkami zaznaczone będą tzw. punkty kontrolne. Trasę trzeba będzie pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym punkcie kontrolnym znajdzie się biało-czerwony „lampion” i specjalny dziurkacz. Obecność na punkcie kontrolnym trzeba będzie potwierdzić na karcie startowej za pomocą dziurkacza. Każdy lampion będzie miał swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych punktów kontrolnych znajdą się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem będzie mógł zweryfikować, czy dotarł do właściwego punktu – wyjaśniają organizatorzy z Bractwa Przygody Almanak. - Ważne jest też to, że nie trzeba biegać – cały dystans można pokonać marszem, dlatego zachęcamy do udziału również dzieci i całe rodziny.

Zobacz też: Europejska Noc Muzeów 2017 w Trójmieście. Program

Każdy z uczestników niedzielnej gry otrzyma poczęstunek, napój, pamiątkowy medal, 1 pkt. do Turystycznej Odznaki Imprez na Orientację, a najmłodsi wezmą udział w losowaniu nagród.

Kolejne zawody zaplanowano na środę, 24 maja, od godz. 16 w Parku Brzeźnieńskim. Termin nietypowy, bo to ogólnopolska akcja Cała Polska Biega z Mapą w ramach Międzynarodowego Dnia Orienteeringu. Udział bezpłatny, ale wymagane zgłoszenie internetowe.

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły zawodów dostępne na stronie www.parkowe.almanak.pl.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!