Pracodawcy z Pomorza zaproponowali ponad 3 tys. ofert pracy. Najbardziej poszukiwani byli elektrycy, kierowcy, magazynierzy, pracownicy obsługi klienta, sprzedawcy, specjaliści IT oraz księgowi. Metropolitalne Targi Pracy w Gdańsku przyciągnęły tysiące osób do AmberExpo.

- Gdy organizowaliśmy pierwszą edycję targów, zabiegaliśmy o pracodawców. Już od trzech lat mamy do czynienia z odwróceniem tych proporcji. Jest znacznie mniej osób poszukujących pracy, a wielu pracowdawców chce się zaprezentować - komentuje Roland Budnik, dyrektor Gdańskiego Urzędu Pracy.

- Największe zapotrzebowanie jest na pracowników branży IT – kilka tysięcy miejsc pracy do obsadzenia w ciągu miesiąca. Poszukiwani są też księgowi, osoby związane z branżą budowlaną i kierowcy – dodaje Roland Budnik.

I tak kierowców oraz motorniczych szukała spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje. - Kierowca może liczyć na zarobki w wysokości 3800-4200 zł brutto, a motorniczy 3800-4000 zł brutto – informuje Aleksandra Hallmann z GAiT.

Podczas targów funkcjonowały strefy tematyczne. Największą z nich organizatorzy zaadresowali do poszukujących zatrudnienia. W strefie pracy znalazło się blisko sto wystawienniczych boksów, w których na czekali pracodawcy z całego województwa pomorskiego. Wśród nich nie zabrakło zarówno znanych i cenionych marek, jak i lokalnych przedsiębiorców. Kolejki ustawiały się do stoisk firm takich jak Lotos, Poczta Polska, Jeronimo Martins Polska czy LPP.

Pracownicy mogą obecnie przebierać w ofertach. - Wynagrodzenia nierzadko są zbyt niskie, a pracownika w dzisiejszych czasach trzeba czymś skusić, przyciągnąć – mówi Anna Neumann z Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

Dużą popularnością, szczególnie wśród młodych osób, cieszyła się strefa pracy letniej, w której dominowały propozycje dla m.in. kelnerów, recepcjonistów, barmanów i kucharzy.

- Mamy wiele ofert sezonowej pracy. Zainteresowanie jest olbrzymie - przyznaje doradca z Centrum Pracy Krótkoterminowej.

- Uczę się w technikum i przyjechałam na targi, by rozejrzeć się za pracą sezonową. Jestem zainteresowana branżą modową - mówi Mariola z Gdańska.

Wśród odwiedzających były nawet całe klasy. - Co roku przyjeżdżamy tu z klasami drugimi i trzecimi. Szukamy propozycji pracy dla techników informatyków i mechaników, ale też ofert sezonowych – mówi Gabriela Figacz, kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Osobną strefę zapewniono także dla cudzoziemców, którzy chcieliby rozpocząć pracę w Polsce oraz dla mieszkańców województwa pomorskiego zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w państwach UE.

Organizatorem imprezy był Gdański Urząd Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Oferty pracy, ciekawe staże i spotkania z ekspertami. Warszawskie Dni Informatyki 2018 już za nami

MMonline/x-news

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:


Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policjiJanusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkaniaUwaga! Lista najlepszych restauracji na PomorzuNajrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!