Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroda: Zabiegi z kwasu hialuronowego

Redakcja
Co łączy Krzysztofa Ibisza, Dodę, Kylie Minouge i Edytę Górniak? Według informacji na portalach plotkarskich, każda z tych osób poddała się zabiegom kwasem hialuronowym, który coraz częściej zastępuje tak popularny botoks.

Co to jest, do czego służy i jak się go stosuje? Specjaliści medycyny estetycznej odpowiadają.

- Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszych organizmach. Mówiąc w uproszczeniu jest to składnik skóry właściwej, który gwarantuje sprężystość i brak zmarszczek. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże 1000 cząsteczek wody – wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Czernecka-Micińska z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - Im jesteśmy starsi, tym mniej tej substancji produkuje nasz organizm. Dlatego na twarzy i szyi pojawiają się zmarszczki, a skóra traci na jędrności. Można temu zapobiec, dostarczając jej odpowiednią dawkę kwasu. Co ważne, w ten sposób pobudzamy również produkcję kolagenu – dodaje specjalistka z Centrum DER-MED.

Kwas hialuronowy stosowany jest praktycznie na wszystkie partie ciała. W gabinetach kosmetycznych można nim zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe, wymodelować owal twarzy, wygładzić drobne zmarszczki, powiększyć lub skorygować kształt ust. Chirurdzy plastyczni z jego pomocą mogą także ujędrnić biust czy podnieść pośladki. Możliwości w jego zastosowaniu są tak naprawdę nieograniczone.

- Każdy zabieg jest poprzedzony szczegółową konsultacją lekarską, która wyklucza ewentualne przeciwwskazania oraz pomaga dobrać odpowiednią porcję kwasu do uzyskania pożądanego efektu. Pacjent jest również informowany o tym, jak zabieg przebiega i co się z nim wiąże – wyjaśnia dr Czernecka-Micińska. – Możliwy jest na przykład delikatny obrzęk i zaczerwienienie, ale nie powinien utrzymywać się dłużej niż 3 dni. Zazwyczaj tuż po zabiegu możemy wrócić do normalnej aktywności. Efekt wstrzyknięcia kwasu jest natychmiastowy. Utrzymuje się do 18 miesięcy w zależności od miejsca, gdzie zastosowaliśmy preparat, a także jego gęstości.

Koszt takiego zabiegu to około 2 000 złotych.

Serwis specjalny: Zdrowie i uroda z MM
od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto