V liga. Delta Miłoradz - Jurand Lasowice Wielkie 0:2 (0:1)

Jacek Skrobisz
Jurand Lasowice Wielkie odniósł pierwsze piątoligowe zwycięstwo w historii klubu. Lasowiczanie w 2 kolejce pokonali na wyjeździe Deltę Miłoradz.

Delta Miłoradz grała w składzie: Krawczyk - Grunau, Ulkowski (75 Kozubski), Stachecki, Figlewski, Jurczyk (90 Lenkiewicz), Modrzejewski, Woliński (5 Grzębski (85 Kędzierski)), Skoczek, Mikczyński, Pogorzelski.

Skład Juranda Lasowice Wielkie: Hyz - Brzezicki, Maszka, Wąsik, Jabłoński, Majka (77 M. Kępka), K. Polus, S. Polus, Geisler (79 Wesołowski), Wróblewski (63 Wilczewski), D. Kępka (84 Kościesza).

Jurand objął prowadzenie w 33 minucie meczu po golu Dawida Kępki. Na początku drugiej połowy było już 2:0. Dominika Krawczyka pokonał płaskim strzałem z rzutu wolnego Karol Polus. Miłoradzanie mieli pretensje do sędziego, że nie pozwolił im ustawić muru, ale arbiter gola uznał.

Prezes Delty Miłoradz ma powody do zmartwienia, bo po dwóch kolejkach V ligi Delta ma na koncie dwie porażki i bilans bramkowy 0:10.
- To był słaby mecz, poziom też nie za wysoki. Przegraliśmy i tyle - powiedział po meczu Tadeusz Majewski, prezes Delty Miłoradz.

W lepszym nastroju był Tomasz Mazurek, trener Juranda Lasowice Wielkie.
- Jestem zadowolony z pierwszej połowy, w której dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stworzyliśmy sobie dużo sytuacji do zdobycia goli - mówi Tomasz Mazurek. - Bardzo dobrze spisywała się obrona i bramkarz Krzysztof Hyz. Cieszy przede wszystkim zwycięstwo. W pierwszym meczu z Gromem zabrakło nam doświadczenia, teraz zagraliśmy wysoko pressingiem i to przyniosło efekt.

W następnej kolejce Delta zagra na wyjeździe z Pomezanią Malbork (27 sierpnia, godz. 18). Jurand podejmie Chojniczankę II Chojnice (godz. 17).