Vistal Łączpol Gdynia przegrał w Koszalinie. Medal znacznie się oddalił

Łukasz Żaguń
Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia przegrały w Koszalinie z miejscową Politechniką 20:21. Tym samym w całej serii rywalki prowadzą już 2:1.

Niemal od samego początku meczu to gospodynie przejęły inicjatywę. W połowie pierwszej części gry prowadziły nawet różnicą sześciu trafień. W końcówce połowy gdynianki zdołały jednak nieco zniwelować straty.

Na początku drugiej połowy zawodniczki Vistalu znowu wybiegły na parkiet zdekoncentrowane, co bezlitośnie wykorzystały rywalki. W mgnieniu oka uzyskały 5-bramkowe prowadzenie i wydawało się, że w tym meczu nic złego nie może im się już przytrafić.

Zawodniczki Vistalu potrafiły zebrać siły i doprowadziły nawet do remisu. Chwilę potem zyskały kilkubramkową przewagę. Prawdziwy horror rozegrał się jednak w samej końcówce. Decydujące o losach tej potyczki trafienie zaliczyła Sylwia Lisewska.

Kolejne starcie w niedzielę o godz. 16.

Najwięcej bramek: dla Politechniki - Joanna Dworaczyk 7, Sylwia Lisewska i Marta Dąbrowska po 3, dla Vistalu - Katarzyna Koniuszaniec 8, Ewa Andrzejewska 5.