(© Przemek Świderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już niebawem przybędzie kilka nowych miejsc do zabawy dla najmłodszych. Prezydent Paweł Adamowicz ogłosił wyniki konkursu na utworzenie małych placów zabaw. Po 50 tys. zł dostanie na ten cel 9 organizacji pozarządowych. W sumie więc miasto dołoży do tego blisko pół miliona złotych.

Gdzie powstaną nowe place zabaw?
* ul. Goplańska na osiedlu Kiełpino Górne
* teren Przedszkola nr 71 przy ul. Diamentowej na Oruni
*ul. Tysiąclecia 13 a na Żabiance
* ul. Góralska w Brętowie
*teren SP nr 81 przy ul. Siedleckiego w Osowej
*ul. Złotowska w Osowej
*ul. Poitechniczna we Wrzeszczu Górnym
* ul. Kiepury na Strzyży
* ul. Tamka na Stogach

- Wszystkie zwycięskie place zabaw zostaną wybudowane do końca 2016 roku. Dzięki poprzednim edycjom konkursu powstały już 62 małe place zabaw, na co miasto Gdańsk wydało ponad 3 miliony złotych - informuje Michał Piotrowski z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W sumie na konkurs wpłynęło 13 ofert. 4 z nich miasto odrzuciło.

W ubiegłych latach konkurs na dofinansowanie małych placów zabaw budził kontrowersje.

W 2011 roku radni PO złożyli protest dotyczący rozstrzygnięcia konkursu, które było niezgodne z regulaminem. Okazało się bowiem, że część zwycięskich projektów nie spełnia wymogów formalnych. Urzędnicy jeszcze raz rozpatrywali więc wszystkie propozycje i ogłaszali drugie wyniki. W 2013 r. okazało się, że w komisji konkursowej oceniającej złożone wnioski, zasiada członek organizacji , która sama uczestniczy w konkursie i była jego największym beneficjentem.Po tym, jak „Dziennik Bałtycki” nagłośnił sprawę, został on usunięty z prac komisji.

Urząd miasta

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KaMa (gość)

No ale te twarde płyty chodnikowe pod zjeżdżalnią to chyba jakaś pomyłka...chyba, że to jakaś gąbczasta wykładzina?