"Weekend za pół ceny" nie tylko w Gdańsku. W 2014 r. obejmie cały Gdański Obszar Metropolitalny?

Skoro akcja "Weekend za pół ceny" tak świetnie sprawdza się w Gdańsku, wyjdźmy z nią poza jego granice! - proponuje Gdański Obszar Metropolitalny.

W Gdańsku impreza odbędzie się już w ten weekend, a na terenie GOM być może w 2014 roku
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

W Gdańsku impreza odbędzie się już w ten weekend, a na terenie GOM być może w 2014 roku (© Przemek Świderski)

I chce, by impreza, która co roku do stolicy Pomorza przyciąga prawdziwe tłumy, rozszerzyła się na cały region. W jej ramach zgłoszeni wcześniej restauratorzy, hotelarze i przedsiębiorcy przez dwa weekendowe dni oferują swoje usługi o 50 proc. taniej niż zwykle. Takie promocje przyciągają nie tylko mieszkańców miasta, ale i mnóstwo turystów. Właśnie trwają więc spotkania i rozmowy na temat ustalenia szczegółów związanych z organizacją tego przedsięwzięcia na szerszą skalę.

Zobacz koniecznie: Gdańsk za pół ceny. Restauracje, kawiarnie, hotele z obniżonymi cenami już 20 i 21 kwietnia 2013 r.

- Rzeczywiście, padła propozycja, aby "Weekend za pół ceny" odbył się w kilku miastach Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego, ale w różnych terminach, być może następujących po sobie. Miałoby to zachęcić do odwiedzenia lokali np. w Nowym Dworze Gdańskim czy w Tczewie w innym terminie - niekonkurencyjnym dla tego gdańskiego - wyjaśnia Sławina Klawiter, koordynatorka projektów z biura Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego. - Ta akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem wśród przedstawicieli samorządów GOM odpowiedzialnych w gminach i miastach za promocję.

GOM chciałby, by "Weekend za pół ceny" na terenie metropolii odbył się dopiero w przyszłym roku, a nie jeszcze w tym sezonie, bo przygotowanie imprezy wymaga czasu.

Na razie wszystko jest w bardzo wstępnej faz
∨ Czytaj dalej

ie - konkretów nie ma, bo trwa zbieranie pomysłów i propozycji od poszczególnych gmin.

Wszystko na temat Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego

Jedną z nich jest np. to, by Trójmiasto zastanowiło się nad wspólnym terminem akcji. Prawdopodobnie też GOM skorzysta z dobrze wypracowanego już w Gdańsku regulaminu imprezy.
- Prace nad zebraniem partnerów do przyszłorocznej akcji rozpoczną się prawdopodobnie jesienią tego roku - zapowiada Sławina Klawiter.

Biuro Prezydenta Gdańska ds. Promocji Miasta, odpowiedzialne za organizację imprezy, w przyszłym tygodniu planuje spotkanie z gdańskimi restauratorami. To właśnie podczas niego przedsiębiorcom, którzy współorganizują "Weekend za pół ceny" w Gdańsku, zaprezentowany zostanie pomysł rozszerzenia akcji na teren metropolii. - Chcemy poznać ich opinie w tej sprawie - mówią gdańscy urzędnicy.

Więcej na temat

Komentarze (2)

avatar
avatar
rysz (gość)

GOM to genialny twór o własnej woli. Takie określenia jak: "proponuje GOM", "I chce, by impreza, która co roku do stolicy Pomorza przyciąga prawdziwe tłumy", świadczy o wielkości tego bbbbbbbbajkowego GOM. Ale Na razie wszystko jest w bardzo wstępnej fazie - konkretów nie ma, bo trwa zbieranie pomysłów ". I tu już inicjatywa fantastycznego GOM się kończy, ale regulamin będzie nasz.

avatar
Mirek (gość)

Najpierw niech wyremontują drogi nr.214 .Dalej przy skręcie z 214 do Wiela to MASAKRA . Jak turyści będą mogli dojechać na imprezę ,nie mówiąc o wczasach ?!!!

Wybierz kategorię