Wybrzeże Gdańsk spadło z PGNiG Superligi

Paweł Stankiewicz
Tomasz Bołt/Polska Press/Dziennik Bałtycki
Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław i po rocznej grze spadli z PGNiG Superligi.

Wybrzeże potrzebowało tylko jednego punktu do gry w barażach w dwóch oststanich meczach. Po porażce w Wągrowcu z Nielbą 23:24 gdańszczanie grali mecz o wszystko u siebie ze Śląskiem. Od początku meczu źle się grało podopiecznym trenerów Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka. Jeszcze po pierwszej połowie tracili tylko jedną bramkę. W drugiej połowie Wybrzeże zagrało jednak fatalnie i gładko przegrało 23:31 (13:14). Wybrzeże spadło z ekstraklasy, a Śląsk zagra w barażach z Miedzią Legnica.

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski, Plaszczak - Mogielnicki, Kornecki 5, Sulej 2, Rogulski 6, Prymlewicz, Papaj, Lijewski 2, Kondratiuk 3, Rakowski 2, Adamski 1, Abram 2, Nilsson, Piątek

Śląsk: Cudić, Prus - Krupa, Kryński 1, Herudziński, Koprowski, Grabacz, Jarowicz 1, Miszka 5, Adamuszek 5, Radojević 1, Wróblewski 1, Ścigaj 9, Białaszek 4, Telepnev 4