W maju zawitała do Gdańska wystawa – The Human Body, której eksponaty stanowią wypreparowane ludzkie ciała. Zadaniem niecodziennej ekspozycja nie jest zaszokowanie widza lecz jego edukowanie.

Podczas wystawy – The Human Body, która potrwa do 27 października 2013 r., prezentowane są prawdziwe ludzkie ciała zachowane metodą plastynacji. 200 eksponatów zachowanych jest w doskonałym stanie.

Zobaczyć można m.in. jak wygląda marskość wątroby oraz przyjrzeć się płucom palacza papierosów.

Co ważne, prezentowane podczas wystawy ciała zostały pozyskane w legalny sposób od osób mieszkających w Chinach.

Czytaj także: Wystawa "Barwy Ojczyzny" Wladimira Hadarowicza

Wystawa jako pierwsza otwarta była w Krakowie gdzie wciąż trwa. W Gdańsku będzie czynna od 2 maja w klubie Garnizon Kultury przy ul. Słowackiego 23.

The Human Body ma charakter edukacyjny, dlatego udział w wystawie mogą wziąć również dzieci, oczywiście pod opieką pełnoletniego opiekuna. Obowiązuje całkowity zakaz fotografowania eksponatów. Bilety dostępne są na stronie internetowej eventim.pl

Cennik:


Bilet indywidualny

Dorośli: Pon-Pt 50 zł So-N 60 zł
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat: Pon-Pt 40 zł So-N 60 50 zł
Dzieci (6-15 lat): Pon-Pt 35 zł So-N 60 40 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci): Pon-Pt 125 zł So-N 60 145 zł
Osoby niepełnosprawne: Pon-Pt 35 zł So-N 60 40 zł

Bilety grupowe
Szkoły - minimum 10 uczestników (opiekun za darmo)- 30 zł
Dorośli - minimum 10 uczestników - 40 zł

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zmęczona (gość)

"Nic co ludzkie nie jest mi obce"


Plujcie się, plujcie Polaczki i tak nic z tym nie zrobicie.

AREN (gość)

Psycholodzy odradzają oglądania kobietom i dzieciom wystawa normalnemu człowiekowi nic nie mówi tylko może zniszczyć psychikę małemu dziecku,Ciekawa sprawa bo studęci w Gdańskim AM nie mają się już na czym uczyć bo to co tam zostało na wiel się nie nada,pozostaje szpital, Bilety dla niech powinny być po 2 zł .Taka instytucja ma problemy z pozyskaniem ciał a pan RZEŹBIARZ jakoś daje sobie rade,Ciekawe czy swoje ciało oda swojemu uczniowi do celów edukacyjnych.

lolola (gość) (choroba)

tak,myśle ze fotografia reklamująca wystawę to to samo co bieganie z cyfrówkami i robienie zdjęć na osobisty cel. Weź,ogarnij się,zanim siądziesz na forum.Nie każdy powinien miec dostep do internetu jak widać...

Texo (gość)

To nie jest poniżanie ludzkiej godności - te osoby się na to zgodziły (taka jest przynajmniej jedyna oficjalna wersja) a ich zwłoki nie są nie szanowane - tylko wystawione na pokaz - nie po to by je beszcześcić - wyśmiewać się z nich, macać czy też pluć na nie tylko po to, by ludzie mogli wiedzieć dokładnie jak wyglądają od środka. Moim zdaniem nie ma w tym nic nienormalnego.
Jest to wystawa dla chętnych - jeśli ktoś się brzydzi lub jest po prostu wrażliwy to dobrze, niech omija tą wystawę z daleka a dzieci też nie muszą jej oglądać.
Pozdrawiam

Marta (gość)

~~"Co ważne, prezentowane podczas wystawy ciała zostały pozyskany w legalny sposób od osób mieszkających w Chinach."~~ JUŻ WIDZĘ JAK LEGALNIE BYŁY POZYSKANE

0l (gość)

Super wystawa.Oglądałem podobną w Irlandii i pójdę obejrzeć ją jeszcze raz w Gdańsku.Naprawdę warto!!! Należy ją traktować jak lekcję biologii.Przestańmy być obłudni i zakłamani.Wiara nie ma nic do tego.Co niektórzy uważają to za bezeceństwo,a szkoda.Lepiej niech spojrzą na swoje własne postępowanie, nie zawsze zgodne z wiarą katolicką.

Wi (gość)

Szanowna Redakcjo POPEŁNILIŚCIE WIELKI BŁĄD UMIESZCZAJĄC TEN ARTYKUŁ W DZIALE "KULTURA". To nie ma nic wspólnego z kulturą.

Rybak (gość)

No proszę, to pokazywanie wyskrobanych w wyniku aborcji dzieci jest BE i należy zakazać takich wystaw, za to "plastynacja"jest CACY i w ogóle dzieło sztuki. Proponuję pani Martynie natychmiast udać się do najbliższego psychiatry! Obowiązkowo!!!

fuj fuj PO (gość)

Wywalić tych liberałow!! Polska stanie się normalna. Kto kasę robi na takich obrzydliwościach????