Złota dwunastka Dlaczego złota? Po pierwsze dlatego, że co roku uczniowie klasy IIb (teatralka) rozdają „Złote dwunastki’’, w dwunastu fantastycznych kategoriach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Złota dwunastka
Dlaczego złota? Po pierwsze dlatego, że co roku uczniowie klasy IIb (teatralka) rozdają „Złote dwunastki’’, w dwunastu fantastycznych kategoriach. Po drugie, dlatego, że młodzież ucząca się w murach szkoły przy ul. gen. Kutrzeby jest wspaniała, twórcza, mądra i kochana. I po trzecie, nauczyciele uczący przyszłych aktorów, reżyserów, menedżerów, biologów, lekarzy, historyków, politologów mają złote serca.
„Dwunastka’’ była pierwszym liceum, w którym wprowadzono autorskie programy z języka polskiego, matematyki, geografii i biologii. Realizowane były one w ramach innowacji pedagogicznej w klasach: humanistyczno-teatrologicznej, geograficzno-matematycznej i biologicznej. Zamiast tradycyjnych fakultetów w XII LO wprowadzono także profilowanie międzyoddziałowe z trzech przedmiotów: historii, biologii i matematyki.

Oferta edukacyjna 2002/2003

- Staramy się tworzyć szkołę otwartą na potrzeby uczniów i bezpieczną, rozwijającą ich wiedzę, umiejętności i zainteresowania, inspirującą do twórczych działań i przygotowują do ważnych wyborów życiowych - mówi Halina Dzięcioł, dyrektor szkoły - Służą temu innowacje pedagogiczne, klasy autorskie, ciekawe zajęcia pozalekcyjne i realizacja programu edukacyjnego Unii Europejskiej - Comenius.

W nowym roku „dwunastka’’ proponuje:


  • Klasa I A - geograficzno-matematyczna: przedmioty wiodące: geografia, matematyka
  • Klasa I B - humanistyczno-teatrologiczna: przedmioty wiodące: język polski, historia i warsztaty teatralne (2 godz. tygodniowo)
  • Klasa I C - historyczna: przedmioty wiodące: historia, wos
  • Klasa I D - biologiczna: przedmioty wiodące: biologia, chemia
  • Klasa I E - biologiczno-chemiczna: przedmioty wiodące: biologia, chemia
  • Klasa I F - matematyczna: przedmioty wiodące: matematyka, informatyka
  • Od nowego roku szkolnego wprowadzamy naukę języków w międzyoddziałowych grupach aby uniezależnić wybór języków od wyboru przedmiotów wiodących w poszczególnych oddziałach - dodaje Halina Dzięcioł.Nauka języków obcych odbywać się będzie na zasadzie kontynuacji i od podstaw, zarówno w przypadku I i II języka. W jednej grupie będzie 14 uczniów. Uczniowie mogą wybierać spośród języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, łacińskiego.

„Comenius’’

Od kilku lat szkoła utrzymuje kontakty z Hannoverem (Niemcy), Haarlemem (Holandia) i Getxo/Bilbao (Hiszpania). Uczniowie wyjeżdżają na wymiany tematyczne, dzięki którym uczniowie poznają historię, kulturę i geografię danego państwa. Wraz ze szkołami z Niemiec i Hiszpanii, XII L.O. przystępuje do programu naukowego „Comenius’’.
Woda - to temat, nad którym uczniowie będą pracować przez trzy lata. W jego skład będą wchodzić programy naukowe z biologii, geografii, chemii, języka polskiego i języka angielskiego.

Teatr to jest to!

W klasach humanistyczno-teatrologicznych licealiści uczą się teatru. Na lekcjach języka polskiego pracują m.in metodą dramy, sądu artystycznego i gier dramatycznych. Regularnie uczęszczają do teatrów, na próby generalne spektakli i na peregrynacje teatralne. Należą do Proscenium. Na warsztatach teatralnych tworzą własne sztuki, poza tym mają także zajęcia z kultury żywego słowa, ćwiczenia rytmiczne, naukę śpiewu, tańca a także warsztaty plastyczne..Drzwi otwarte - 23 marca godz. 10.00 - 13.00XII Liceum Ogólnokształcące

ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 8

tel. 852 - 55 - 58

http:/ www.ids.poznan.pl./lo12

E-mail; lo12@alf.ids.poznan.pl

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!