Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zachody słońca z tarasu widokowego Zbiornika Wody Kazimierz

red.
Jakie zachody słońca z tarasu widokowego Zbiornika Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej?
Jakie zachody słońca z tarasu widokowego Zbiornika Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej? mat. GIWK
Chcielibyście podziwiać zachody słońca z tarasu widokowego Zbiornika Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej? Będzie ku temu okazja od 15 czerwca do 18 sierpnia.

Ruszyły zapisy na zajęcia edukacyjne organizowane w Zbiorniku Wody Kazimierz, który w tym sezonie będzie dostępny od 15 czerwca do 18 sierpnia. Nowością w tym roku są wejścia w soboty o godzinie 20:00. Tym samym będzie to okazja, aby podziwiać zachód słońca 10 metrów powyżej koron drzew.

- Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających, którzy zgłaszali nam pomysł wieczornego zwiedzania zbiornika – mówi Jacek Skarbek, prezes zarządu GIWK. Oprócz pięknego widoku z tarasu widokowego, na zwiedzających czekają dwie wystawy multimedialne – pierwsza prezentuje zasadę działania sieci wodociągowej i rolę zbiornika w systemie, druga poświęcona jest walorom przyrodniczym Wyspy Sobieszewskiej. Zwiedzanie trwa 75 minut.

ZOBACZ TAKŻE:

Jak się zapisać?

Zwiedzanie zbiornika jest bezpłatne, ale niezbędne jest dokonanie rezerwacji na stronie internetowej giwk.pl. Do zbiornika może wejść jednocześnie 15 osób. Obiekt czeka na turystów w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

• w czwartki i piątki wejścia o godzinie 10:00; 11:30; 13:00; 14:30 

• w soboty wejścia o godzinie 12:30; 14:00; 15:30; 17:00; 18:30; 20:00

• w niedziele wejścia o godzinie 10:00; 11:30; 13:00; 14:30; 16:00; 17:30

Wyprawa bez bagażu

Gdański Szlak Wodociągowy, którego jedną z atrakcji jest zbiornik w Sobieszewie wpisuje się w aktualną modę na turystykę eksploracyjną oferującą elementy przygody i survivalu.

- Zbiornik Wody Kazimierz, w odróżnieniu od pozostałych atrakcji Gdańskiego Szlaku Wodociągowego, to czynny obiekt techniczny. Warto pamiętać o minimalizowaniu bagażu podczas wycieczki, gdyż pozostawia się go w specjalnie przygotowanych szafkach – mówi Agnieszka Klugmann, rzeczniczka prasowa GIWK.

Czy wiesz, że…

W zbiorniku można zgromadzić 600 m3 wody. Przy założeniu, że Wyspę Sobieszewską zamieszkuje ok. 3000 osób oraz, że mieszkaniec Gdańska przeciętnie zużywa ok. 120 litrów wody dziennie, woda w zbiorniku wystarczyłaby mieszkańcom wyspy na ok. 1,5 doby. W sezonie turystycznym liczba osób korzystających z wody wzrasta prawie pięciokrotnie. Wówczas, woda w zbiorniku, może zostać zużyta w ciągu ok. 8 godzin.

Na szlaku

Gdański Szlak Wodociągowy to unikatowa gdańska atrakcja turystyczna. Trzy obiekty, pełniące obecnie lub dawniej funkcję rezerwuarów wody można zwiedzić poznając różne perspektywy miasta – podziemną oraz z lotu ptaka.

CZYTAJ TAKŻE:

Szlak wiedzie od Gdańska Wrzeszcza (udostępniany całorocznie Zbiornik Wody Sobieski) przez Orunię (Zbiornik Wody Stara Orunia) po Wyspę Sobieszewską (wieżowy Zbiornik Wody Kazimierz). Prezentuje cuda gdańskiej myśli technicznej, stał się ostoją dla nietoperzy (jak w przypadku Zbiornika Wody Stara Orunia), łączy wiedzę z zakresu historii techniki z wiedzą przyrodniczą.

Przez cały rok jest dostępny Zbiornik Wody Stary Sobieski z 1911 roku, znajdujący się w sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej. Zbiorniki Kazimierz oraz Orunia są udostępniane w sezonie turystycznym.

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto