Zmarła Ewa Dzierżak, o zdrowie której walczyli internauci Zmarła Ewa Dzierżak, o zdrowie której walczyli internauci

Z rakiem mózgu walczyła kilkanaście miesięcy. Niestety, Ewa ... (© archiwum prywatne)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z rakiem mózgu walczyła kilkanaście miesięcy. Niestety, Ewa Dzierżak zmarła 6 lutego, kilka dni przed operacją w Chinach, na którą zbierali internauci.

O chorobie gdańszczanki pisaliśmy w tekście "Tysiące internautów walczy o zdrowie Ewy Dzierżak. Wy też możecie pomóc!". W akcję zbiórki pieniędzy na operację w Chinach włączyło się kilkadziesiąt tysięcy osób: internauci, celebryci, blogerzy i media z całej Polski.

Niestety, 6 lutego Ewa Dzierżak została pokonana przez nowotwór.

- Wierzyliśmy i nadal wierzymy, że przykład Ewy może pokazać, że jedyne co nas ogranicza, to nasz brak wiary we własne możliwości oraz w to, jak ważna jest jednostka dla ogółu - informuje Przemek Skokowski, który rozpoczął akcję. - Każdy, podkreślamy, każdy może dokonać rzeczy wielkiej i tak jak Ewa skupić wokół siebie dziesiątki tysięcy osób, jeśli tylko w to uwierzy. Jednak brutalna prawda jest taka, że osób walczących z chorobą tak jak ona są w Polsce tysiące, dlatego nie bądźmy obojętni wobec czyjejś tragedii, bo nie jest ona "medialna". Każda choroba jest czyjąś walką i wcale nie jest ona mniejszą od tej, którą prowadziła Ewa, dlatego prosimy Was o zapamiętanie jednej naprawę ważnej rzeczy, świat nie jest złym miejscem z powodu złych ludzi, tylko z powodu ludzi dobrych, którzy widzą co się dzieje i nie robią nic - podkreśla.

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane rodzicom Ewy na pokrycie dotychczasowych kosztów leczenia, a także fundacji Avalon, która przekaże je innym chorym.

Zobacz też:


Inwestycje 2013Koncerty w Trójmieście Rozmowa MM Koncerty w klubach

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Piotrek. (gość)

.. ''Wielu z tych co żyje zasługuje na śmierć, a czasem umierają ci co zasłużyli na życie...[]''

Madzia (gość)

kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół którzy teraz cierpią i opłakują stratę i co tu dużo mówić, bardzo mi przykro. Jednak myślę że jak juz miala odejsc to chociaz dobrze że odeszła tutaj, w Polsce przy swoich bliskich niż w poczekalni w Chinach bo to dopiero dramat wracać z trumną do domu..

ja (gość)

Czy Izabela Sokołowska robi to z głupoty, czy ktoś jej za to płaci?. Dziś mnie jest łatwo komentować kolejną wysyłkę po śmierć do Chin, ponieważ chłodno oceniam istniejące fakty z ostatnich lat. Moja ocena dotyczy wyjazdów na „leczenie” z choroby nowotworowej w Chińskiej klinice Tianjin. Zadziwia mnie aktywność Izabeli Sokołowskiej z Gdańska, która leczyła się w tej klinice i jako jedyna żyje. Izabela Sokołowska wysłała do Chin z pomocą nieistniejącej już grupy lightofhope.info kilkanaście osób i wszystkie te osoby zmarły po powrocie z „leczenia” w Chinach. Zaskakuje mnie postępowanie Izabeli Sokołowskiej, która daje referencje skutecznego leczenia w Chinach
http://prawdaczynie.wordpress.com/2013/02/07/czy-izabela-sokolowska-robi-to-z-glupoty-czy-ktos-jej-za-to-placi/

Gosia (gość)

Współczucie. Serce mi się ściska czytając historię Ewy i jej bliskich pogrążonych w rozpaczy. Jeszcze mi trudniej gdy pomyślę o mamie Ewy.. moim ukochanym pedagogu lat szkolnych, która motywowała i wierzyła w możliwości każdego ucznia.
To co może nas - ludzkość uleczyć i dać siłe to dostrzeżenie w obcym człowieku nas samych. Nasz los jest wspólny. Sami jesteśmy niczym razem wszystkim.

Najszczersze wyraży współczucia...

Wstyd mi za niektorych (gość)

frajerzy. powiem jedno niektorzy z was sa obrzydliwy nazywajac nas wyludzaczami. walczylismy o zycie przyjaciolki. najwspanialszej i najszczerszej dziewczyny jaka znalismy a teraz sie nas obraza . nie chce mi sie wam nawet pisac ze "nie zycze wam zeby was spotkalo to co ewe" bo takie zyczenia niebylyby szczere. gowno wiecie o zyciu i ludzkich tragediach a sie wypowiadacie. Ciekawa jestem czy gdyby to byla wasza siostra przyjaciolka albo corka to tez pokazalibyscie jej ze raka nie da sie wyleczyc i ze czeka ja TYLKO smierc. Zeby cos w zyciu osiagnac i z znalezc lekarstwo na kazda chorobe trzeba probowac. uzywac roznych metod a ta z ktorej miala skorzystac Ewa byla jedna z nich. A zycia Naszej Ewy nie mozna przeliczyc na zadna kwote!!

ja (gość)

Sokolowska nabila sobie portfel . wystarczy tez wpisać powiedz nie dla leczenia w chinach

6HDY6 (gość)

BRAK SŁÓW. poznajcie prawdę! wpisując w Google „PRAWDA CZY NIE AVALON" oraz "PRAWDA CZY NIE chiny"

współodczuwająca (gość)

[*]. Ból serca, dreszcz na ciele i łzy w oczach...
Wielkie chapeau bas dla organizatora całej akcji i wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę by pomóc.

Szerlok (gość)

To tera za hajs rodzinka pojedzie sobie pobalować na wyspy kanaryjskie :). Jak wyżej

Maciej (gość)

Duży szcunek. Jedna historia jakich tysiące, kilka młodych osób, które wywołały prawdziwą burzę medialną. Brawa dla chłopaka, który wziął to wszystko na swoje barki, bo dokonał rzeczy niemożliwej i pociągnął za sobą tysiące osób. Brawo dla całego Ostatniego Bastionu, że wierzyli i walczyli do końca.

Monika (gość)

[*]. najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół...
Jakież to smutne kiedy odchodzi tak młoda osoba, która miała jeszcze tyle do przeżycia... Za tydzień miała mieć operację w Chinach...
Walczyła dzielnie, a z nią internauci... Jedyna iskierka w tej ciemnej, złej i przykrej rzeczywistości jest taka, że są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie, którym los innych osób nie jest obojętny. >>>Spij spokojnie Ewciu, otworzyłaś wiele serc, a teraz w tych sercach zostaniesz na zawsze<<<

abc (gość)

Lekcja. Pełne podziwu jest to, czego Przemek się podjął, wyrazy największego uznania. Najpiękniejsza w tym wszystkim była tchnięta nadzieja w tysiące ludzi - razem naprawdę można osiągać cele, o których realizacji nam się nawet nie śniło. Powinna to być dla nas lekcja, przede wszystkim ukazująca naturalną skłonność ludzi do pomagania innym. I o tym należałoby pamiętać - dobre intencje mogą jak najbardziej przeistoczyć się w czyny. Wielkie czyny. Takie, świadczące o człowieczeństwie.