ATOM stracił seta z Legionovią [zdjęcia]

Przemysław Malak
W 10. kolejce siatkarskiej ORLEN Ligi PGE ATOM Trefl Sopot podejmował w Hali 100-lecia Sopotu SK bank Legionovię Legionowo.

Gospodynie wygrały, ale niespodziewanie straciły seta z niżej notowanym rywalem.

Od początku mecz był bardzo nierówny. Najpierw kilkoma "oczkami" prowadziły przyjezdne. Po chwili do głosu dochodziły sopocianki, ale szybko traciły wypracowaną przewagę. W końcowej fazie pierwszego seta był remis 23:23. Legionovia miała nawet piłkę setową, ale ostatecznie to ATOM okazał się skuteczniejszy, głównie dzięki bardzo dobrym atakom Katarzyny Zaroślińskiej.

Opromienione zwycięstwem w pierwszej partii, Atomówki rozpoczęły kolejny set od mocnego uderzenia. Prowadziły już 6:2, ale ich dyspozycja wciąż "falowała". Następne 5 akcji przyniosło punkty przyjezdnym. Obraz spotkania odmieniło dopiero wejście na parkiet rzadko oglądanej w tym sezonie Justyny Łukasik. Po serii jej bardzo dobrych zagrywek sopocianki wyszły na wyraźne prowadzenie w końcówce. Tej przewagi już nie roztrwoniły i wygrały 25:20.

Trzeci set miał być dla drużyny znad morza tylko formalnością. Przyjezdne grały jednak bardzo ambitnie i w decydującym momencie "wyrwały" zwycięstwo gospodyniom. Ta przegrana wyraźnie podrażniła Atomówki, które zdecydowanie zdominowały czwartą partię. Wygrały aż 10 "oczkami", a w całym meczu 3:1. Zwycięstwo starszych koleżanek z trybun oglądało kilka zawodniczek drugiego zespołu ATOMu (w tym Magdalena Damaske).

Jednym z najjaśniejszych punktów Trefla w tym spotkaniu była z pewnością Justyna Łukasik. Ta młoda środkowa od początku sezonu ma problem z załapaniem się do meczowej "dwunastki". Dzięki absencji Anny Miros, Łukasik znalazła się w składzie, a w drugim secie zaliczyła prawdziwe "wejście smoka".

Tytuł MVP przypadł jednak innemu "Smokowi". Katarzyna Zaroślińska, która ma taki właśnie pseudonim wśród kibiców, była najskuteczniejszą zawodniczką tego wieczoru. W całym spotkaniu zdobyła 25 punktów, a więc sama ugrała jednego seta.

W czwartek, 11 grudnia, sopocianki rozpoczną swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami o Puchar CEV. W pierwszym meczu 1/8 finału Atomówki zmierzą się z belgijskim Gea Happel Amigos Zoersel. Spotkanie będzie rozegrane w ERGO Arenie, a rozpocznie się o godz. 20.

PGE ATOM Trefl Sopot - SK bank Legionovia Legionowo 3:1
(27:25, 25:20, 23:25, 25:15)

PGE ATOM Trefl Sopot: Tokarska, Leys (11), Bełcik (5), Cooper (17), Kaczorowska (9), Zaroślińska (25), Durajczyk (libero) oraz Matiasovska (2), Łukasik (8), McClendon (3), Kaczmar

SK bank Legionovia Legionowo: Smarzek (19), Paszek (10), Wójcik (13), Thibeault (9), Połeć (7), Bechis (1), Wysocka (libero) oraz Alagierska, Bociek, Chojnacka