Ekstraklasa na żywo: Górnik Zabrze 0:0 Lechia Gdańsk (relacja live)

Niestety Lechii Gdańsk znów nie udało się wygrać. Jeśli gdańszczanie liczą na puchary, muszą takie mecze wygrywać. Przede wszystkim brakuje skuteczności.

Lechia Gdańsk nie potrafi wygrać już od miesiąca. Ostatni raz udało się wygrać w połowie kwietnia z Jagiellonią Białystok. Później już tylko remis z Jagą w Pucharze Polski, przegrana ze Śląskiem Wrocław, remis z GKS Bełchatów, przegrana z Legią Warszawa w pucharze i tydzień temu aż 0:3 z Cracovią Kraków.

Dziś również nie udało się zdobyć kompletu punktów. Kilka sytuacji było, ale mimo wszystko brakowało konkretnych szans na zdobycie bramki. Tomasz Kafarski musi się poważnie zastanowić nad formą swojego zespołu, bo ciągle mówi się o Lidze Europejskiej, ale z taką grą trzeba będzie odłożyć to na przyszły sezon.

Żółte kartki: Jeż.
90' Koniec meczu! Remis 0:0. Szkoda, szkoda, szkoda.
90' Sędzia dolicza trzy minuty.
82' Deleu za Buvala. Dwóch dodatkowych obrońców? Nie wiem o co chodzi Kafarskiemu...
82' Ale pech Górnika. Kolejna kontuzja. Tym razem Bonin. Za niego Gasparik.
75' Nowak faulowany w polu karnym? Sędzia nie wskazuje na jedenastkę. Ciężko powiedzieć czy to dobra decyzja.
72' Ajrapetian za Poźniaka.
71' Vućko "machnął" się i Górnik mógł dojść do sytuacji podbramkowej, ale na szczęście Lechiści naprawili błąd.
69' Ale akcja! Z lewej strony Górnik, wrzutka i strzał głową Sikorskiego. Było blisko.
65' Booooonin! Boczna siatka po strzale skrzydłowego.
60' Nudne pierwsze minuty. Kafarski chce rozruszać ofensywę i wprowadza Dawidowskiego.
55' Dobra centra Poźniaka, ale nikt nie doszedł do podania. Poźniak dziś prezentuje się bardzo dobrze. Kafarski ostatnio na niego nie stawiał, ale dziś w pierwszym składzie i bardzo dobrze się prezentuje.
50' Znów Jeż i znów super interwencja Kapsy!
47' To mogło być wspaniałe rozpoczęcie drugiej połowy, ale Gabriel Nowak niecelnie.
46' Zaczynamy drugą część!
45+2' Koniec pierwszej połowy.
Niezły mecz, sporo sytuacji, będzie ciekawie w drugiej części.
45' Świetna akcja Jeża, ale broni Kapsa. Jeż powinien podawać do Sikorskiego. Lechia ma szczęście.
43' Świetna interwencja Kapsy!
42' Wchodzi Danch.
42' Kontuzja Adama Banasia, Gónik w dziesięciu?
39' Traore założył siatkę Jopowi, przy okazji wkręcając go w ziemię. Drybling stadiony świata!
36' Powinien być gol dla Gónika. Marciniak nie trafia z kilku metrów.
30'
Kontuzja Zahorskiego. W jego miejsce wchodzi Gabriel Nowak.
25' Mogła być bramka, ale jej nie było, bo Surma uderzył w kosmos...
22' Żółta kartka dla Jeża.
15'
Kolejna świetna świetna akcja piłkarzy z Zabrza. Na szczęście gdańszczan bez bramek.
14'
Uaaaaaaa dużo nie brakowało. Piękne dośrodkowanie Magiery. Poprzeczka, dobitka i piłka w rękach bramkarza.
13'
Górnik na połowie Lechii i rożny dla Górnika po niecelnym dośrodkowaniu.
12'
Nowak pięknie z pierwszej piłki w światło bramki. Bramkarz Górnika był na miejscu.
11'
Dużo zamieszania w obronie Lechii. Na szczęście dla Lechii piłka po naszej stronie.
6'
Andriuskiewicius niecelnie.
5' Lukjanows próbował, próbował niestety na obronie próby się skończyły.
0' Górnik zaczął pewnie i próbuje przejąć inicjatywę od samego początku.