Stop absurdom śmieciowym!

Artykuł sponsorowany
Od 1 lipca 2013 r. gminy przejęły od mieszkańców obowiązek odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych. W zamian każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej jest zobowiązany do wnoszenia na rzecz gminy opłaty z tytułu gospodarowania odpadami. Zebrane środki mają pokryć koszt: odbioru, transportu i zagospodarowania tych odpadów. Objęcie wszystkich mieszkańców zorganizowanym system, ma na celu rozwój segregacji, zmniejszenie ilości odpadów ulegających biodegradacji kierowanych na składowiska, a także wyeliminowane dzikich wysypisk śmieci.

Pomimo tego, że od lipca 2013 r. gminy przejęły obowiązek a opłata na rzecz gminy jest obowiązkowa, część mieszkańców decyduje się na samodzielne, niezgodne z prawem pozbywanie się odpadów. W dalszym ciągu aktualny jest problem zalegania odpadów w przydrożnych rowach, lasach czy też na polach.

W związku z powyższym, Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska prowadzi akcję Stop absurdom śmieciowym mającą na celu przypomnienie mieszkańcom o ich prawach i obowiązkach oraz ograniczenie nielegalnego procederu.
W ramach akcji przyjmowane są zgłoszenia nielegalnych miejsc składowania i magazynowania odpadów. Na stronie internetowej Inspektoratu umieszczono specjalny formularz, przez który można zgłaszać dzikie wysypiska śmieci. Dodatkowo zgłoszenia oraz wszelkie informacje w sprawie składowania lub magazynowania odpadów w miejscach na ten cel nieprzeznaczonych udzielane są pod numerem telefonu 58 765 95 59.
Osobę dokonującą zgłoszenia prosi się o podanie podstawowych informacji dotyczących: rodzaju odpadów, miejsca ich złożenia, ewentualnie wskazanie kto był ich posiadaczem. Bardzo ważne jest precyzyjne określenie miejsca zalegania odpadów, umożliwiające ich lokalizację.

http://www.gdansk.wios.gov.pl/
Od 1 lipca 2013 r. gminy przejęły od mieszkańców obowiązek odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych. W zamian każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej jest zobowiązany do wnoszenia na rzecz gminy opłaty z tytułu gospodarowania odpadami. Zebrane środki mają pokryć koszt: odbioru, transportu i zagospodarowania tych odpadów. Objęcie wszystkich mieszkańców zorganizowanym system, ma na celu rozwój segregacji, zmniejszenie ilości odpadów ulegających biodegradacji kierowanych na składowiska, a także wyeliminowane dzikich wysypisk śmieci. Pomimo tego, że od lipca 2013 r. gminy przejęły obowiązek a opłata na rzecz gminy jest obowiązkowa, część mieszkańców decyduje się na samodzielne, niezgodne z prawem pozbywanie się odpadów. W dalszym ciągu aktualny jest problem zalegania odpadów w przydrożnych rowach, lasach czy też na polach. W związku z powyższym, Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska prowadzi akcję Stop absurdom śmieciowym mającą na celu przypomnienie mieszkańcom o ich prawach i obowiązkach oraz ograniczenie nielegalnego procederu. W ramach akcji przyjmowane są zgłoszenia nielegalnych miejsc składowania i magazynowania odpadów. Na stronie internetowej Inspektoratu umieszczono specjalny formularz, przez który można zgłaszać dzikie wysypiska śmieci. Dodatkowo zgłoszenia oraz wszelkie informacje w sprawie składowania lub magazynowania odpadów w miejscach na ten cel nieprzeznaczonych udzielane są pod numerem telefonu 58 765 95 59. Osobę dokonującą zgłoszenia prosi się o podanie podstawowych informacji dotyczących: rodzaju odpadów, miejsca ich złożenia, ewentualnie wskazanie kto był ich posiadaczem. Bardzo ważne jest precyzyjne określenie miejsca zalegania odpadów, umożliwiające ich lokalizację. http://www.gdansk.wios.gov.pl/ mat. prasowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto