Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Sopocie. Polscy medaliści [zdjęcia]

Rekord świata w sztafecie 4x400 m mężczyzn dla Amerykanów i trzy medale dla Polski - tak zakończyły się Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Ergo Arenie.

Reprezentanci Polski zdobyli jeden złoty i dwa srebrne medale, co dało nam 6. miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwycięstwo przypadło Amerykanom, którzy zdobyli osiem złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Klasyfikacja punktowa przyniosła nam wysokie drugie miejsce - zaraz za USA.

Polska zdobyła srebrne medale w biegu na 800 m kobiet i mężczyzn, dzięki świetnym występom Adama Kszczota i Angeliki Cichockiej. Cichocka pochodzi z kaszubskich Mieszkowic, a jej występ okazał się wielką niespodzianką. Zajęła drugie miejsce za Chanelle Price z USA, która prowadziła od startu do mety, kończąc bieg z czasem 2:00.09 – najlepszy czas w tym roku.

Radość z medali przyćmiła dyskwalifikacja Marcina Lewandowskiego (który ukończył bieg na trzecim miejscu) za przekroczenie linii. Za to srebro zdobył Adam Kszczot z czasem 1:46.76, który przybiegł za Etiopczykiem Mohhammedem Amanem.

Zobacz: Wystartowały Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Ergo Arenie [zdjęcia]

Bardzo wyrównany był finał skoku wzwyż kobiet. Złoty medal dla Polski wywalczyła Kamila Lićwinko, powtarzając swój sukces z Halowych Mistrzostw Polski. Medalem zdecydowała się podzielić z Rosjanką Marią Kuchiną - obie zawodniczki skoczyły 2.00 m i zrezygnowały z dalszych skoków, żeby podzielić się tytułem.

Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie zakończyły się rekordem świata amerykańskiej sztafety 4x400 m mężczyzn, która sięgnęła po złoto z wynikiem 3:02.13