Lechia Gdańsk przegrała z Wisła Kraków 0:2

Prawdziwy test piłkarzy i trenera Lechii Gdańsk. Dziś mecz z Mistrzem Polski, czyli Wisłą Kraków. Zapraszamy do relacji na żywo.

W pierwszej połowie Wisła zdominowała Lechię, szybko strzeliła gola i ustawiła sobie grę. Jeszcze przed przerwą było 0:2. Jedenastkę na bramkę zamienił Dudu Biton, strzelając swojego dziesiątego gola.

Po przerwie Lechia grała lepiej, ale ciężko powiedzieć czy to Wisła odpuściła, czy Biało-zieloni wyszli bardziej zmotywowani na drugą połowę. Tak czy siak, gdańszczanie starali się prowadzić grę, ale zazwyczaj kończyło się na obrońcach Wisły, albo nawet przed nimi.

Michał Probierz dobrze zadebiutował w roli szkoleniowca Wisły, a Paweł Janas nadal po trzech meczach ma tylko dwa punkty. Mały plusik przy Jakubie Koseckim, którzy zaliczył całkiem przyzwoity debiut.

Bramki: Jaliens, Biton.
Żółte kartki: Bunoza, Diaz, Jaliens, Iliev.

90+3' Koniec meczu! Wisła wygrała w Gdańsku 2:0!
88'
Ostatnie minuty meczu, ale nikt nie ma wątpliwości, że Wisła może dopisać sobie trzy punkty.
85' Niezłe dośrodkowanie Dawidowskiego, ale nikt tego nie zamknął.
81' Kibice się doczekali, Adam Duda za Piotra Wiśniewskiego. Napastnik ma ok. 10 minut na pokazanie się publiczności i trenerowi. Tydzień temu w rezerwach strzelił cztery gole w jednym meczu.
81' Palić za Kirma.
78' Kolejna dobra akcja Koseckiego, ale kolejny raz bez efektu.
76' Dawidowski za Lukjanovsa, tymczasem PGE Arena chce Adama Dudę!
76' Kolejna akcja Lechii! Kolejny raz Grzelczak, ale broni Pareiko.
72' Iliev łądnie minął dwóch Lechistów, ale świetna interwencja Pawłowskiego i nadal 0:2.
69' Probierz wzmacnia pomoc Wisły, za Bitona wchodzi Garguła.
68' Deleu przebija się skrzydłem i wrzuca do Grzelaka, ale napastnik Lechii nie doszedł do piłki. Akcje Biało-zielonych są coraz lepsze. Może jeszcze mecz nie jest stracony?
63' Przebojowa akcja Koseckiego, ale do piłki nie doszedł Wiśniewski, ani Grzelak.
62' Schodzi Bajić, wchodzi Hajrapetjan.
58' Kibice domagają się wejścia na boisko Adama Dudy. Czy Paweł Janas zdecyduje się na wprowadzenie utalentowanego napastnika?
53' Mogła być ciekawa akcja, ale Wiśniewski podał do... nikogo. Nieporozumienie.
52' Deleu nad bramką.
47' Pierwszy strzał Wisły, ale Kirm wysoko nad bramką.
46' Zaczynamy drugą połowę.

46'
Tymczasem mamy oficjalną frewencję z dziś - 19 tys. 704 osoby. Mało.
45+2' Koniec pierwszej połowy. Niestety dla Lechii, Wisła gra dziś solidnie i pewnie prowadzi 2:0 po golach Jaliensa i Bitona. W Lechii zadebiutował Kosecki, ale bez fajerwerków.
45' Koniec pierwszej połowy za moment, a chwilę temu jeszcze dwie groźne akcje Lechii, najpierw strzelał Grzelczak, a chwilę później szarżował Kosecki.
42' Diaz fauluje Wiśniewskiego i dostaje żółtą kartkę.
40' GOOOOOL! 2:0 dla Wisły. Karnego pewnie wykonuje Biton.
38' Karny dla Wisły!
36'
Bunoza fauluje Wiśniewskiego i dostaje żółtą kartkę.
36' Wisła Kraków prowadzi 1:0 po golu Jaliensa. Chwilę temu żółta kartka dla Vućki za faul na Genkova.
35' Przepraszamy za opóźnienie, mieliśmy małe problemy techniczne. Ale już wracamy do życia.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów: 19 704
Sędziuje:Marcin Borski.