Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2

avatarCentrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2

Gdańsk
Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 stanowi integralną część instytucji miejskiej CSW Łaźnia w Gdańsku. Powstała w ramach programu rewitalizacji dzielnicy Nowy Port. Realizowane projekty artystyczne zakładają działania w przestrzeni dzielnicy ze szczególnym naciskiem na tereny portu promowego, tereny zielone i rekreacyjne, które dzięki nim mają zyskać nową oprawę artystyczną w postaci instalacji artystycznych oraz atrakcyjnych działań z udziałem artystów polskich i zagranicznych.

ANIMUJ GDAŃSK Polska Szkoła Animacji – Fenomen artystyczny

2013-05-10 11:24:49

Młodzież zainteresowaną tworzeniem animacji filmowych zachęcamy do udziału w comiesięcznych warsztatach „Animuj Gdańsk” odbywających się w Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 w Nowym Porcie przy ul. Strajku Dokerów 5.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres:
kinoanimacja@laznia.pl

W treści wiadomości należy podać:
- imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania oraz krótkie uzasadnienie, czym jest dla ciebie animacja i dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach.

Szczególnie zapraszamy uczniów liceów, techników oraz ostatnich klas gimnazjalnych

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY
Zapisy trwają!

Filmy będą tworzone na motywach muzycznych stworzonych przez Tomka „Lipę” Lipnickiego (Illusion, Lipali)

Celem warsztatów jest realizacja przez uczestników własnego, autorskiego filmu animowanego. Zapewniamy cały profesjonalny sprzęt filmowy oraz pomoc doświadczonych prowadzących. Zajęcia prowadzi reżyser filmów animowanych Robert Turło, a gościem specjalnym w maju będzie Joanna Jasińska-Koronkiewicz.

Joanna Jasińska-Koronkiewicz - Reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator. Od 2004 r. współpracuje z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Realizuje głównie autorskie filmy animowane w technice malarskiej bezpośrednio pod kamerą.

PROGRAM WARSZTATÓW – MAJ 2013:

Sobota 18 maja 2013
Godz. 11.00 – 17.00
Realizacja filmu animowanego, temat „Animuj Gdańsk” (pod kierunkiem Roberta Turło)

Niedziela 19 maja 2013
Godz. 11.00 – 17.00
Kontynuacja warsztatu filmowego pod kierunkiem Roberta Turło z udziałem gościa specjalnego Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz - prezentacja techniki stosowanej przez zaproszonego artystę.

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE:

Projekcje filmów i spotkania z twórcami odbywają się w kinie KinoPort CEA Łaźnia 2 przy ul. Strajku Dokerów 5 w Nowym Porcie (wstęp bezpłatny)

17 maja 2013
Godz.18.30
Wykład Jerzego Armaty „Historia polskiej animacji” oraz przegląd klasycznych, najważniejszych polskich filmów animowanych

18 maja 2013
Godz. 18.00
Przegląd twórczości gościa specjalnego Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz oraz spotkanie z artystką


Warsztaty i przeglądy i spotkania odbywają się w ramach projektu „Polska Szkoła Animacji - Fenomen Artystyczny”. Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jesteś na profilu Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2 - stronie mieszkańca miasta Gdańsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj