Nowe place zabaw w Brzeźnie

2012-12-28 20:45:06

Dwa nowe place zabaw powstały w Gdańsku-Brzeźnie przy ul. Gdańskiej oraz Gałczyńskiego.

Nowo powstałe place zabaw to efekt tegorocznego konkursu zorganizowanego przez Miasto Gdańsk dla organizacji pozarządowych. Dwa z dziesięciu grantów jakie można było otrzymać w ramach konkursu, każdy w wysokości 50 tysięcy złotych , przypadły Stowarzyszeniu „Kurort Brzeżno” działającemu przy Radzie Osiedla Brzeźno.

Nie bez powodu właśnie w tych miejscach zostały zlokalizowane place,
charakteryzują się one dużą ilością rodzin wielodzietnych zamieszkujących
okoliczne bloki. Przy tym większości mieszkańców nie stać na opłacanie
kosztownych zajęć pozaszkolnych dla dzieci. Znajdujące się w pobliżu stare i zużyte elementy były wyjątkowo niebezpieczne, przez co stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia tutejszych dzieci.

Ponadto za lokalizacją placu zabaw przy ul. Gdańskiej, przemawiał fakt, iż
teren ten jest jedną z większych wolnych i nie zagospodarowanych działek na terenie Brzeźna, która do tej pory pozostawała bez planów i pomysłów na jej wykorzystanie. Dzisiaj zbudowany tam plac zabaw jest jednym z kilku
elementów Placu Sąsiedzkiego, jako całości.

Każdy z placów zabaw wyposażony został w nowoczesne i bezpieczne urządzenia zabawowe dla dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia. Na najmłodszych czekają takie konstrukcje, jak zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe czy drabinki. Całkowity koszt placów zabaw to 100 tysięcy złotych.

Jesteś na profilu Mateusz Błażewicz - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj