Dodaj zdjęcie profilowe

avatarthumnus

Gdańsk

Ścieżki rowerowe w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

2012-10-12 09:03:52

W Trójmieście istnieje wiele dróg i szlaków rowerowych. Na codzień kążdy z nas korzysta z utwardzionych dróg dojeżdżając do pracy lub szkoły . Nie każdy jednak wie co oferują nam pobliskie lasy.
Każdy znajdzie coś dla siebie przebierając między jazdą rekreacyjną, przechodząc do jazdy szosowej i kończąc na maratonie MTB. Ja natomiast skupię się na setkach kilometrów ścieżek którymi obfitują nasze pobliskie lasy. Nasza wycieczkę zacznijmy od góry "Tomac" na której niegdyś znajdowała sie skocznia narciarska a dziś jest miejscem bicia rekordów prędkości. Dotychczasowy rekord wynosi 95km/h. (Miejsce to jest zaznaczone na mapie) Jadąc dalej coraz bardziej zagłębiamy się w las i z pewnością spotkamy rzeszę rowerzystów, biegaczy i osoby uprawiające Nordic Walking. Jeżeli naszą wycieczkę planujemy w pojedynkę w zupełnie nowe miejsce warto pamiętać o zabraniu podstawowych kluczy rowerowych, zapasowej dętki oraz pompki. Jeżeli ktoś obawia się o zgubienie orientacji w lesie, nie ma się czego bać. W takim kierunku należy kierować się jak najniżej trasy aż dojedize do głównej ulicy. Życzę zatym udanych wycieczek i powodzenia w odnajdywaniu nowych tras.


Szymon Sternik

Jesteś na profilu thumnus - stronie mieszkańca miasta Gdańsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj