Dodaj zdjęcie profilowe

avatarDaga

Gdańsk

Zbiórka zużytych baterii i starego sprzętu elektronicznego

2013-04-11 18:07:17

Jest to kontynuacja działań w sprawie zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii w Conradinum. Jak co roku ekozespoły organizują taką zbiórkę i razem z innymi ludźmi oczyszczamy nasze miasto z niepotrzebnych elektrośmieci. Zbiórka Elektrośmieci w naszej szkole Conradinum (Piramowicza 1/2) odbędzie się 20.04.2012r. od 10-14. Wszystkich zachęcamy do współpracy!

Dlaczego warto segregować odpady?

Śmieci posegregowane nie trafiają na wysypisko —poddawane są recyklingowi (powtórnemu przetwarzaniu). Produkty wykonane z surowców wtórnych są tańsze, zużywa się o ich produkcji mniej energii, np. przy produkcji wyrobów szklanych ze stłuczki oszczędność energii w stosunku do produkcji z surowca pierwotnego wynosi około 30%, przy produkcji papieru z makulatury zużywa się 2,5 razy mniej energii, 60% mniej wody, a zanieczyszczenie powietrza jest mniejsze o 75%.

SEGREGUJESZ = ZYSKUJESZ !

Jesteś na profilu Daga - stronie mieszkańca miasta Gdańsk. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj