Wybierz region

Wybierz miasto

  Kościół Parafialny w Waplewie Wielkim - dawna kaplica grobowa rodziny Sierakowskich

  6Miejsce 4269 głosów Kościół Parafialny w Waplewie Wielkim - dawna kaplica grobowa rodziny Sierakowskich

  Kościół Parafialny w Waplewie Wielkim - dawna kaplica grobowa rodziny Sierakowskich. Został zbudowany w 1873 roku wg projektu Eduarda Jacobsthala, jako prywatna kaplica grobowa Sierakowskich. Do Rodziny Sierakowskich należała do 1968 roku. Po 1945 roku utworzono w niej kościół filialny parafii w Starym Targu. Od 1 lipca 1990 roku pełni funkcję Kościoła parafialnego p.w. Św. Maksymiliana M. Kolbego w utworzonej parafii w Waplewie Wielkim.

  Ostatnie plebiscyty

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  jaknizej (gość)

  Oceniamy kościół czy fotografię ?
  Admin komentarza nie usunął...możesz zgłosić naruszenie ;) A jeśli autor zdjęcia ma kompleksy i nie wie co jest dobre a co nie to niech siedzi cicho. Bo zdjęcie przedstawiające naprawdę ładny kościół jest technicznie słaby. A coś co jest słabo pokazane ciężko ocenić.

  czarnapucha@...

  Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu przed dodaniem komentarza z negatywną oceną fotografii kościoła.

  Plebiscyt wygrany przez

  Inne kandydatury

  zobacz wszystkie »