Pływanie. Kolejny rekord okręgu i medale zawodników MAL WOPR

Jacek Skrobisz
Z trzynastoma medalami i nowym rekordem okręgu wrócili z zawodów w Lęborku pływacy MAL WOPR. Relację z przebiegu imprezy nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Aż 564 zawodników z 16 klubów wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Meyn, które odbyły się w minioną sobotę (26 listopada) w Lęborku. Do pokaźnego worka pływacy MAL WOPR wrzucili 13 medali, a niezawodna Paulina Cierpiałowska oprócz dwóch złotych krążków dorzuciła kolejny rekord okręgu, tym razem na dystansie 100 m stylem zmiennym.
Zadaniem Pauliny na zawodach w Lęborku miało być zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, co wykonała pokonując w treningowym tempie 100 m stylem dowolnym i zdobywając tym startem największą liczbę punktów FINA. W drugim ze swoich startów nasza mistrzyni otarła się o kolejny rekord Polski, bowiem dystans 100 m stylem zmiennym pokonała w czasie 1:13,56. Do aktualnego rekordu Polski wynoszącego 1:12,77 zabrakło więc bardzo niewiele. Czas, który uzyskała Paulina jest jej nowym rekordem życiowym, a jednocześnie nowym rekordem okręgu. Warto dodać, że dotychczasowy rekord okręgu również należał do malborskiej pływaczki.
Doskonałą passę malborczyków rozpoczęli najmłodsi, zawodnicy z roczników 2006-2008, a wśród nich debiutant Dawid Patoka. Młodszy brat utytułowanego Konrada stanął na słupkach startowych na zawodach po raz pierwszy w swoim życiu. Ośmioletni Dawid zaliczył dobry start na 50 m stylem dowolnym, gdzie w klasyfikacji 42 zawodników zajął 11 lokatę i niestety także pierwszą dyskwalifikację, gdyż dotknął ściany pływalni jedną ręką przy zakończeniu wyścigu stylem klasycznym. Wśród najmłodszych zawodników MAL WOPR była to na szczęście jedyna dyskwalifikacja.
Fantastycznie spisał się w Lęborku Wiktor Ołdziejewski, który mimo wielu obaw związanych ze startem, zajmował dwukrotnie trzecie miejsce na podium z nowymi rekordami życiowymi.
W ślady swojej starszej siostry Liliany, najlepszej żabkarki w klubie, poszedł Sławomir Szpaczyński, który nie miał sobie równych na dystansie 50 m stylem klasycznym. Złoto oraz dwa nowe rekordy życiowe to dorobek ośmioletniego Sławka.
Kolejny ośmiolatek, także młodszy brat zawodnika MAL WOPR, Patryk Grapentyn, zaprezentował wspaniale zwyżkującą formę, bowiem aż o 7 sekund w stylu dowolnym i 10 sekund w stylu grzbietowym poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe.
Dwie dziewięciolatki Michalina Zielska i Agata Kupińska poprawiły "życiówki" na 50 m stylem dowolnym, a w swoim debiucie na dystansie 100 m stylem zmiennym uplasowały się odpowiednio na 5 i 9 miejscu. Najstarsze w porannym bloku dziesięcioletnie Ola Ziemińska i Lena Sawaniewska wywiozły z Lęborka po jednym rekordzie życiowym.
W bloku popołudniowym malborscy zawodnicy z roczników 2003-2005 rozpoczęli swoje starty od złotego medalu Konrada Patoki i srebrnego Nadii Walentynowicz na dystansie 50 m stylem motylkowym. Konrad spisał się w Lęborku fantastycznie. Do złota w motylu dorzucił także złoto na 100 m stylem dowolnym, a w obu startach zanotował nowe rekordy życiowe.
Złoty medal zdobyła także dość niespodziewanie wracająca do treningów po złamaniu palca, trzynastoletnia Anna Włodarczyk. Ania pokonała dystans 100 m kraulem w czasie swojego rekordu życiowego i mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W tej samej klasyfikacji pechową czwartą lokatę zajęła Natalia Tyborska.
Pech towarzyszył także Maćkowi Kowalskiemu, który był czwarty na 100 m stylem zmiennym, ale występem na 100 m stylem dowolnym powetował sobie tę pechową lokatę. Popłynął bardzo dobrze, o sekundę poprawił swój najlepszy wynik i z czasem 1:11,13 zdobył absolutnie zasłużony srebrny medal.
W tej samej konkurencji w klasyfikacji zawodników o rok młodszych fenomenalnie spisał się Jakub Grapentyn. Jedenastoletni zawodnik MAL WOPR aż o 3 sekundy poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy, a czas 1:13,35 dał mu brązowy medal.
Srebro w tej samej konkurencji zdobyła Magda Mroczek, a brąz na 100 m stylem klasycznym Liliana Szpaczyńska.
Z Lęborka dwa rekordy życiowe wywiózł po doskonałych startach jedenastoletni Piotr Szuryński, a po jednym Martyna Ziemińska, Cezary Gwiazdowski i Nikodem Hermanowicz.
Zawodnicy MAL WOPR spisali się w Lęborku bardzo dobrze. 23-osobowa ekipa malborczyków zajęła w klasyfikacji medalowej doskonałe 4 miejsce na 15 sklasyfikowanych klubów. Już w najbliższy weekend czekają ich kolejne zawody, wezmą tym razem udział w mistrzostwach województwa pomorskiego, czyli najważniejszych zawodach w naszym okręgu.