Tomasz Galiński
Po raz kolejny Trefl Gdańsk zaskoczył całą siatkarską Polskę. PGE Skra Bełchatów była zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia, prowadziła już 2:0 w setach, ale gdańszczanie się nie poddali i dzięki kapitalnej grze doprowadzili do tie-breaka, w którym jednak musieli uznać wyższość rywala.

Gdy po godzinie gry Skra prowadziła 2:0 w setach, wydawało się, że gospodarze odniosą łatwe, lekkie i przyjemne zwycięstwo i nic im nie grozi. Co więcej, przez większość trzeciej partii to bełchatowianie byli na prowadzeniu, jednak tym razem Trefl nie odpuścił i dzięki piorunującej końcówce podopieczni Michała Winiarskiego wrócili do gry.

Stare siatkarskie porzekadło mówi, że jeśli nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3. Trefl poszedł bowiem za ciosem i doprowadził do tie-breaka. Gdańszczanie wypracowali sobie bezpieczną przewagę w czwartym secie, nie pozwolili zbliżyć się do siebie rywalom. Być może wpływ na taki, a nie inny obrót spraw miał fakt, że w środku tygodnia Skra grała mecz we Francji w ramach Pucharu CEV. To już sprawa drugorzędna.

Co ciekawe, był to dopiero trzeci w tym sezonie tie-break z udziałem Trefla. Wcześniej jeden udało się wygrać, drugi został natomiast przegrany. W Bełchatowie sprawdził się ten drugi scenariusz. Po wyrównanym boju lepsi okazali się gospodarze.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 21:25, 15:11)

Skra: Mitić, Ebadipour, Bieniek, Schulz, Kooy, Kłos, Piechocki (libero) oraz Taht 2, Atanasijević, Łomacz.

Trefl: Kampa, Reichert, Urbanowicz, Wlazły, Lipiński, Mordyl, Olenderek (libero) oraz Sasak, Łaba, Kozub, Zaleszczyk, Pruszkowski (libero).