Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy nordic walking do 70 km od Opola. Urokliwe ścieżki na weekend 11 - 12 maja

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Szukasz nowych ścieżek nordic walking niedaleko Opola? Wspólnie z Traseo mamy dla Ciebie kilka propozycji na najbliższy weekend. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by oswoić technikę. Oto nasze podpowiedzi, gdzie warto sie wybrać w okolicy Opola na nordic walking. Na ten weekend przygotowaliśmy szlaki w odległości do 70 km od miasta. Przetestuj je i podziel się opinią z innymi.

Spis treści

Trasy nordic walking w pobliżu Opola

Wspólnie z Traseo wybraliśmy 3 szlaki nordic walking oddalone maksymalnie o 70 km od Opola. Zobacz, czy ścieżka polecana przez innego użytkownika Traseo odpowiada również Tobie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź, jaka jest prognoza pogody dla Opola.

W sobotę 11 maja według prognozy pogody ma być 19°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 26%. W niedzielę 12 maja zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 19°C w najcieplejszym momencie dnia. Nie powinno padać.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Po Wieruszowskich Cmentarzach Wyznaniowych, szlak czarny

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 7,21 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 24 min.
  • Przewyższenia: 11 m
  • Suma podejść: 30 m
  • Suma zejść: 31 m

Amatorom nordic walking z Opola trasę poleca Promocja_wieruszow

Atrakcje na szlaku:

Kuźnica Skakawska ul. Kępińska - cmentarz ewangelicki z końca XIX w, Wieruszów/Podzamcze/ -pomnik Powstańców Wielkopolskich, neogotycki kościół ewangelicki z 1888 r, kościół pw. Nawiedzenia NMP z l 1934-1936, Kuźnica Skakawska/św. Roch/- kościół drewniany pw. Św. Rocha z 1744 r, 2 dęby szypułkowe pomniki przyrody, grodzisko pierścionowate typu cyklowego z 700-400 lat p. n. e, Wieruszów-wzgórze zamkowe i fosa po wieruszowskim zamku, dawna Mykwa (rytualna łaźnia żydowska) 3 ćw XIX w, Zespół Klasztoru Ojców Paulinów z 1676 r, pomnik ku czci poległych w roku 1863 i w l 1939-45, cmentarz parafialny(grób powstańca styczniowego Wojciecha Hoffmana 1847-1924 r, płyta nagrobna żołnierza Wojsk Polskich Mateusza Zielonko 1811-1857, dwie kaplice cmentarne: katolicka i ewangelicka z koń XIX w), cmentarz żydowski- kirkut (zbiorowa mogiła zamordowanych w 1942 r, resztki płyt nagrobnych-macew XVIII-XX w).
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: W krainie dzikich zwierząt - Wyspa Bolko

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 17,71 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 32 min.
  • Przewyższenia: 44 m
  • Suma podejść: 511 m
  • Suma zejść: 515 m

Mar.now poleca trasę uprawiającym nordic walking z Opola

Wyspa Bolko to centrum sportu i rekreacji Opola. Tu do późnych godzin wieczornych i od bladego świtu można spotkać biegaczy, rowerzystów i amatorów nordic walking, którzy do parku wokół zoo i na nadodrzańskie okolice dojeżdżają z wszystkich dzielnic Opola.
Z roku na rok miasto rozbudowuje infrastrukturę rekreacyjną i upiększa teren, mimo iż prawdopodobieństwo zalania z kolejnym wysokim stanem rzeki jest tu naprawdę wysokie.
Turyści zjeżdżają w te okolice tłumnie do jednej z największych atrakcji miasta czyli opolskiego zoo, w którym nie sposób się nudzić. To świetne miejsce także na spacery pośród ciakwie zaprojektowanych ogrodów w alejkach.
Trasa prowadzi 4 km pętlą wokół ogrodu zoologicznego na obrzeżach – południowo-zachodnim krańcu wyspy Bolko, gdzie dziki żyją sarny, dzikie króliki, lisy, bażanty, a wokół rozpościera się łąka, kwitnąca wiosną makami i rumianami, daleko wzdłuż nurtu Odry. Tu właśnie swoja trasę ma największa biegowa impreza w mieście – Bieg Opolski na 10 km (2 pętle wokół wyspy + ul. Parkowa). Rozpoczynając przebieżkę dogodnym wałem nadrzecznym przy moście od ul. Wrocławskiej, przebiegamy obok starego cmentarza ewangelicko-augsburskiego po lewej stronie Kanału Ulgi Odry w stronę Zdzieszowic i ul. Krapkowickiej przez kolejny most na Spychalskiego, do mostu Kolejowego (trasa prowadzi dołem pod mostem, wzdłuż szpaleru ogródków działkowych, nad którymi wyłaniają się wieże najstarszych opolskich kościołów oraz majestatyczna Wieża Piastowska). Mijamy kolejny most, prowadzący do Wójtowej Wsi na krańcach miasta i skręcamy w lewo razem z trasą, biegnąc nad ścieżką zdrowia – kolejnymi przyrządami usytuowanymi wzdłuż trasy dla miłośników gimnastyki i rozciągania się. Można skorzystać tu m.in. z równoważni, drążków do podciągania się, wiszących kładek i wielu innych przyrządów, atrakcyjnych nawet dla profesjonalistów.
Po przebiegnięciu 3 km od parkingu na końcu drogi asfaltowej za mostem mijamy budynki administracyjne zoo, a za nimi stację obsługi śluz na Odrze i cały czas biegniemy wzdłuż ogrodzenia zoo. Gdybyśmy nie odstępowali ogrodzenia i obiegli ogród zoologiczny przy samym południowym ogrodzeniu możemy z bliska przyjrzeć się sowom, puszczykom, czaplom, a nawet bawołom, zazwyczaj pasącym się w cieniu przy samym ogrodzeniu. Biegnąc dalej wokół wyspy, chcąc „domknąć pętlę” na wale dobiegamy do parkingu zoo i ponownie biegniemy wałem, kierując się na północ w stronę miasta i widocznych z dala wieżowców oraz oświetlenia mostu przy ul. Spychalskiego.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: rzeka Ruda

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 6,44 km
  • Czas trwania marszu: 1 godz. i 50 min.
  • Przewyższenia: 30 m
  • Suma podejść: 267 m
  • Suma zejść: 273 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Opola poleca Kubulo

Piesza wycieczka wzdłuż rzeki Rudy.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking jest coraz chętniej wybierany przez różne grupy wiekowe. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking polega na chodzeniu z kijkami. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto