Rafał Rusiecki
Lechia Gdańsk wygrała w sparingu w piątek w Płocku z Wisłą 3:1
Lechia Gdańsk wygrała w sparingu w piątek w Płocku z Wisłą 3:1 Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.
Sparingi ekstraklasy 2020. Lechia Gdańsk wykorzystała przerwę reprezentacyjną na rozegranie meczu kontrolnego z innym zespołem ekstraklasowym. Biało-zieloni w piątek zagrali w Płocku z Wisłą. Wygrali 3:1 (2:0).

Lechia Gdańsk rozgrywała w Płocku sparing w formie czterech części po 30 minut każda. Już w pierwszej takiej kwarcie biało-zieloni wyszli na prowadzenie 2:0. Na listę strzelców wpisali się Omran Haydary oraz Flavio Paixao. Afgańczyk wykończył dośrodkowanie Conrado, a Portugalczyk podwyższył 10 minut później.

Wisła Płock bramkę kontaktową zdobyła dopiero w trzeciej kwarcie, kiedy to przypomniał o sobie były napastnik Lechii Patryk Tuszyński. 30-letni obecnie zawodnik, który w biało-zielonych barwach grał w latach 2012–2014, wykorzystał rzut karny. Wcześniej Conrado sfaulował w polu karnym Aleksandra Pawlaka.

Rzut karny mieli tego dnia także gdańszczanie. W czwartej kwarcie Beniamin Czajka zagrał piłkę ręką po zagraniu Egy'ego Maulany, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Łukasz Zwoliński.

Trener Piotr Stokowiec zastosował w piątkowym sparingu różne ustawienia taktyczne, w różnych konfiguracjach personalnych. I dla przykładu Lechia w trzecie kwarcie grała trójką obrońców

Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Omran Haydary (16), 0:2 Flavio Paixao (26), 1:2 Patryk Tuszyński (77-karny), 1:3 Łukasz Zwoliński (104-karny)

Wisła: Wrąbel (31 Gradecki, 61 Żynel, 91 Kamiński) - Pawlak, Zbozień, Lagator, Uryga (61 Czajka), García (45 Tuszyński) - Adamczyk (45 Żuk), Rasak (45 Michalski), Lesniak (45 Ambrosiewicz), Gjertsen (61 Pyrdoł, 75 Szumilas) - Sheridan (45 Szczutowski, 61 Merebaszwili). Od 91. minuty grali także: Gerbowski, Kondracki, Leszczyński, Pyrdoł, Włodarski.

Lechia: Alomerović (91 Mirus) - Kobryń, Maloca, Kopacz (91 Urbański), Pietrzak (61 Egy) - Kubicki (61 Landowski), Gajos (91 Kaczorowski), Saief (31 Sopoćko) - Conrado (31 Udovicić), Paixao (61 Zwoliński), Haydary (61 Żukowski)